Fiat zřejmě s podvozky Jaguaru a Land Roveru

S prodejem automobilek Jaguar a Land Rover indickému koncernu Tata se otevře italskému Fiatu možnost získat technologie, po kterých již delší dobu touží a které nechce za drahé peníze sám vyvíjet.

Fiat má totiž velký zájem o platformu běžného vozu se zadním náhonem a také o platformu, kterou by šlo použít pro výrobu středních a větších SUV modelů, které Fiatu prozatím chybí.

Informace o tom, že Fiat chce oslovit budoucího majitele se žádosti o sdílení technologií se objevily již nedávno, ale teprve nyní se ukazuje, že jde o vážnou věc. Fiat chce získat platformu Jaguaru a Land Roveru, kterou by poté použil pro své modely Fiatu a Alfy Romeo a to i přesto, že minimálně platformu pro běžné vozy se zadním náhonem má k dispozici u Maserati.

Těžko ovšem předjímat, jak případné námluvy mezi Fiatem a Tatou skončí a případně kdy by se na trhu mohly objevit vozy s italským logem a britsko-indickou technikou. Neoficiálně se má ovšem za to, že k dohodě dojde.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků