Fiat vytvořil speciální edici Pandy a Tipa pro nadšence sportů. Dostanete k nim jedinečné hodinky

Navzdory útlumu aktivit Fiatu na americkém trhu se Evropa těší z další povedené edice modelů Panda a Tipo. Tentokrát se nechaly inspirovat sportovními aktivitami a chytrými hodinkami.

Fiat udělal významné rozhodnutí a kromě 500X stáhl z amerického trhu všechny ostatní modely. To znamená, že se může více soustředit na Evropu, což je pro nás dobrá zpráva. Prvními plody, které můžeme sklízet, je nová edice Fiatu Panda a Tipo, pro níž byly tentokrát inspirací outdoorové smarthodinky Garmin.

Panda Garmin Special Edition přichází v jedinečném odstínu zelené Foresta, kterou doplňují kontrastní oranžové prvky v podobě linky ve spodní části dveří, detailů v předním šedém nárazníku a nápisu na středech 15palcových kol. Ty pro změnu nesou černý odstín, aby více ladily k ochranným plastům a střešním ližinám. Celkový dojem dotvářejí šedá zpětná zrcátka a plasty na dveřích. V této konfiguraci dostanete Pandu s litrovým hybridem o výkonu 52 kW.

Interiér kombinuje černé látkové čalounění s oranžovým prošíváním. Základní výbava zahrnuje klimatizaci a 7palcovou dotykovou obrazovku multimediálního zařízení. To je kompatibilní s chytrými telefony prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

Uvnitř vůz vyšperkuje černá látková sedadla s kontrastním oranžovým prošíváním. Standardně je dodáván s klimatizací, sedmipalcovým dotykovým displejem, kompatibilitou s Apple CarPlay a Android Auto a ovládáním na volantu. Jeho hybridní litrový motor má výkon 70 koní (52 kilowattů).

Naproti tomu Tipo můžete mít kromě zelené Foresta ještě v bílé Gelato, černé i šedých odstínech  Colosseo a Maestro. Ke všem bude ladit oranžové provedení masky chladiče a decentní linky na černých kolech a spodní hraně dveří. Také zde mají přední nárazník, zpětná zrcátka a prahy matně šedý povrch. Interiér zdobí oranžové detaily, zatímco pod kapotou najdeme přeplňovanou mild-hybridní patnáctistovku o výkonu 96 kW.  

Ke každému vozu dostanete chytré hodinky Garmin Venu Sq s 20 předinstalovanými aktivitami pro venkovní i vnitřní použití. Dokážou nahrát až 200 hodin záznamu, stačí je nabít jednou za 6 dní. V režimu GPS pak vydrží až 14 hodin. Samozřejmostí je párování s operačními systémy chytrých telefonů Apple i Android. 

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Váš názor Další článek: BMW M2 našlo domov. Bude se vyrábět se slabším sourozencem, z linky začne sjíždět ještě letos

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,