Fiat vládne evropským prodejům s modelem Punto

V lednu letošního roku se dostala automobilka Fiat na vrchol v prodejích nových vozů v Evropě. Její model Punto, a to včetně nového Grande Punta, se stal nejprodávanějším vozem napříč všemi kategoriemi. Prodalo se ho téměř 38 tisíc, což ho řadí na první místo celkově a samozřejme i ve "svém" segmentu B. Na Punto mírně ztrácí druhé Clio s 36 tisíci nových vozů a třetí místo obsadil Ford Fiesta s 31 500 prodanými vozy.

Mimo tento dílčí úspěch slaví Fiat i další čísla. V lednu se mu podařilo prodat před 100 tis. nových vozů, což je meziroční nárůst o téměř 18 procent. Fiat nyní v EU získal tržní podíl přes 8,4 procent. Jak se tedy zdá, Fiat se dostal z recese a opět míří na přední příčky v prodejích nových vozů v Evropě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků