Fiat vládne evropským prodejům s modelem Punto

V lednu letošního roku se dostala automobilka Fiat na vrchol v prodejích nových vozů v Evropě. Její model Punto, a to včetně nového Grande Punta, se stal nejprodávanějším vozem napříč všemi kategoriemi. Prodalo se ho téměř 38 tisíc, což ho řadí na první místo celkově a samozřejme i ve "svém" segmentu B. Na Punto mírně ztrácí druhé Clio s 36 tisíci nových vozů a třetí místo obsadil Ford Fiesta s 31 500 prodanými vozy.

Mimo tento dílčí úspěch slaví Fiat i další čísla. V lednu se mu podařilo prodat před 100 tis. nových vozů, což je meziroční nárůst o téměř 18 procent. Fiat nyní v EU získal tržní podíl přes 8,4 procent. Jak se tedy zdá, Fiat se dostal z recese a opět míří na přední příčky v prodejích nových vozů v Evropě.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků