Fiat vládne evropským prodejům s modelem Punto

V lednu letošního roku se dostala automobilka Fiat na vrchol v prodejích nových vozů v Evropě. Její model Punto, a to včetně nového Grande Punta, se stal nejprodávanějším vozem napříč všemi kategoriemi. Prodalo se ho téměř 38 tisíc, což ho řadí na první místo celkově a samozřejme i ve "svém" segmentu B. Na Punto mírně ztrácí druhé Clio s 36 tisíci nových vozů a třetí místo obsadil Ford Fiesta s 31 500 prodanými vozy.

Mimo tento dílčí úspěch slaví Fiat i další čísla. V lednu se mu podařilo prodat před 100 tis. nových vozů, což je meziroční nárůst o téměř 18 procent. Fiat nyní v EU získal tržní podíl přes 8,4 procent. Jak se tedy zdá, Fiat se dostal z recese a opět míří na přední příčky v prodejích nových vozů v Evropě.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků