Fiat vládne evropským prodejům s modelem Punto

V lednu letošního roku se dostala automobilka Fiat na vrchol v prodejích nových vozů v Evropě. Její model Punto, a to včetně nového Grande Punta, se stal nejprodávanějším vozem napříč všemi kategoriemi. Prodalo se ho téměř 38 tisíc, což ho řadí na první místo celkově a samozřejme i ve "svém" segmentu B. Na Punto mírně ztrácí druhé Clio s 36 tisíci nových vozů a třetí místo obsadil Ford Fiesta s 31 500 prodanými vozy.

Mimo tento dílčí úspěch slaví Fiat i další čísla. V lednu se mu podařilo prodat před 100 tis. nových vozů, což je meziroční nárůst o téměř 18 procent. Fiat nyní v EU získal tržní podíl přes 8,4 procent. Jak se tedy zdá, Fiat se dostal z recese a opět míří na přední příčky v prodejích nových vozů v Evropě.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků