Fiat v minulom roku s rekordom v znížení CO2

Automobilka Fiat sa za minulý rok môže pochváliť s výsledkom, o ktorý v poslednej dobe bojuje mnoho automobiliek. Podarilo sa jej totiž dosiahnuť najnižšiu priemernú hodnotu emisií CO2 u predaných automobilov, konkrétne 137,3 g/km.

Druhé miesto obsadil Peugeot s hodnotou 141,9 g/km a tretí skončil francúzsky Citroën (142,2 g/km). Ďalšie priečky obsadili Renault, Toyota, Ford, Opel, Volkswagen, BMW a Mercedes-Benz v uvedenom poradí.

Výsledok Fiatu nie je až tak prekvapivý, pretože automobilka sa zámerne snaží o tzv. downsizing, čiže znižovanie objemu motorov a radšej u nich používa preplňovanie. Urobila tak ako u benzínových motorov 1,4 T-Jet, tak dieselových agregátov 1,6 MultiJet.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků