Fiat v Bologni: Stilo Schumacher Competizione a další

Panda bicolore, Stilo Schumacher Competizione, Idea Sport a Limited Edition, Multipla Sport a další zajímavé modely vystaví Fiat na autosalonu v Bologni. Nenajdete zde sice žádné ryzí novinky, potěší vás ale hezké barevné provedení stávajících modelů.
Fiat v Bologni: Stilo Schumacher Competizione a další

Autosalon v italské Bologni je pro domácí automobilku velmi důležitý. Přestože nebudou, zdá se, představeny žádné nové modely, stánek Fiatu by byla škoda přehlédnout. Fiat se pochlubí několika staronovými výstavními kousky, které jsou určeny především pro prezentaci značky na různých autosalonech; mnohé z nich jsme už viděli dříve, v Ženevě či Paříži. Novými barvami či plasty ukazuje Fiat, že patří mezi designerskou špičku; příkladem může být Stilo Mutiwagon Uproad, u něhož přidal výrobce několik ochranných plastů, zvětšil světlou výšku a hele, offroad-look je na světě. O pohonu všech kol se ale zatím nemluví.

Podobně byla vytvořena studie Idea 5terre, kde byl ale zásah o něco výraznější, změna se dotkla předních světlometů i celé zádě. Kromě plastů a zvýšeného podvozku dostala 5terre také pohon 4x4. Do terénu se ale zatím nechystá, vůz stále jen brázdí výstavní plochy autosalonů. Stejný osud čeká i další vystavované modely, které ač pastva pro oči - líbí se mi zejména Stilo Schumacher Competizione - se do běžné výroby asi nedostanou.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Panda bicolore

Klepněte pro větší obrázek Stilo Schumacher Competizione

Klepněte pro větší obrázek Stilo Multi Wagon Uproad

Klepněte pro větší obrázek Idea 5terre

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Idea Limited Edition

Klepněte pro větší obrázek Idea Sport

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Multipla Sport

Klepněte pro větší obrázek Doblo Giamaica

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků