Fiat Uno se vrátí na silnice

Není žádným převratným zjištěním, že italská automobilka Fiat sází na osvědčená jména ze své nedávné minulosti. Na trhu tak má Cromu, nově Bravo, Pandu, Ritmo a do této party se přidá i model Uno.

Tento vůz se svou velikostí postaví mezi malou Pandu a trochu větší Grande Punto. Fiat tak bude mít v segmentu malých aut nevídanou nabídku, která jen těžko najde konkurenci. Jen pro představu, do velikosti české Fabie bude mít Fiat v nabídce tři modely.

Samotné Uno by mělo na délku měřit okolo 3,7 metru, tedy zhruba o 15 cm více, než kolik měří Panda a o 30 cm méně, než kolik měří Grande Punto. Model jako takový by se měl zařadit do třídy jakýchsi malých crossoverů, tedy vozů, které mixují tvary kombi, MPV a hatchbacku.

A jelikož má Fiat bohaté zkušenosti s náhonem na všechna kola, bude i Uno mít v nabídce tuto položku.

Tento model by měl být představen v roce 2009 a o rok později by se měl dostat do prodejů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků