Fiat Uno se vrátí na silnice

Není žádným převratným zjištěním, že italská automobilka Fiat sází na osvědčená jména ze své nedávné minulosti. Na trhu tak má Cromu, nově Bravo, Pandu, Ritmo a do této party se přidá i model Uno.

Tento vůz se svou velikostí postaví mezi malou Pandu a trochu větší Grande Punto. Fiat tak bude mít v segmentu malých aut nevídanou nabídku, která jen těžko najde konkurenci. Jen pro představu, do velikosti české Fabie bude mít Fiat v nabídce tři modely.

Samotné Uno by mělo na délku měřit okolo 3,7 metru, tedy zhruba o 15 cm více, než kolik měří Panda a o 30 cm méně, než kolik měří Grande Punto. Model jako takový by se měl zařadit do třídy jakýchsi malých crossoverů, tedy vozů, které mixují tvary kombi, MPV a hatchbacku.

A jelikož má Fiat bohaté zkušenosti s náhonem na všechna kola, bude i Uno mít v nabídce tuto položku.

Tento model by měl být představen v roce 2009 a o rok později by se měl dostat do prodejů.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků