Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat oznamuje, že z modelové nabídky nyní kompletně vyškrtává svůj pick-up Fullback. Ukončení produkce mají na svědomí hlavně nízké prodeje.

Mnozí by dokonce zapomněli, že mezi svými užitkovými a velkoprostorovými modely nabízí Fiat již pár let také pick-up Fullback. Model využívající techniku Mitsubishi L200 uvedla italská značka do prodeje v roce 2016, ale dodnes ve své kategorii na rozdíl od jeho japonského originálu nesklidil zrovna úspěch.

Fiat tak nyní britskému Auto Expressu na výstavě užitkových vozidel v Birminghamu oznámil, že pick-up se pomalu a jistě vytratí z nabídky. „Kombinace různých faktorů nás přinutila Fullback už dále nenabízet,“ zaznělo od vedení značky. Podle všeho už není model pro automobilku udržitelný, za což mohou především nízká prodejní čísla.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Zatímco tedy Mitsubishi L200 ve své páté generaci prochází na některých trzích dalším omlazením, podobných úprav se ekvivalent od Fiatu již nedočká. S nízkým zájmem se Italům pochopitelně nevyplatí model dále držet při životě a pick-upu zajistit nutnou modernizaci související také s nutným dodržováním přísnějších emisních limitů.

Pod kapotou Fullbacku se nachází naftový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který může mít podle zvolené specifikace výkon 110 kW (150 koní) či 132 kW (180 koní). Kromě šestistupňového manuálu je poté možné v závislosti na verzi modelu zvolit i pětistupňový automat. Pohon všech kol je standardem.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Například v české nabídce oddělení užitkových vozů Fiat Professional je ale Fullback (a jeho varianta Cross) stále ještě dostupný. Kdy přesně automobilka chystá ukončení prodeje na jednotlivých trzích Evropy, zatím nevíme.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků