Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat oznamuje, že z modelové nabídky nyní kompletně vyškrtává svůj pick-up Fullback. Ukončení produkce mají na svědomí hlavně nízké prodeje.

Mnozí by dokonce zapomněli, že mezi svými užitkovými a velkoprostorovými modely nabízí Fiat již pár let také pick-up Fullback. Model využívající techniku Mitsubishi L200 uvedla italská značka do prodeje v roce 2016, ale dodnes ve své kategorii na rozdíl od jeho japonského originálu nesklidil zrovna úspěch.

Fiat tak nyní britskému Auto Expressu na výstavě užitkových vozidel v Birminghamu oznámil, že pick-up se pomalu a jistě vytratí z nabídky. „Kombinace různých faktorů nás přinutila Fullback už dále nenabízet,“ zaznělo od vedení značky. Podle všeho už není model pro automobilku udržitelný, za což mohou především nízká prodejní čísla.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Zatímco tedy Mitsubishi L200 ve své páté generaci prochází na některých trzích dalším omlazením, podobných úprav se ekvivalent od Fiatu již nedočká. S nízkým zájmem se Italům pochopitelně nevyplatí model dále držet při životě a pick-upu zajistit nutnou modernizaci související také s nutným dodržováním přísnějších emisních limitů.

Pod kapotou Fullbacku se nachází naftový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který může mít podle zvolené specifikace výkon 110 kW (150 koní) či 132 kW (180 koní). Kromě šestistupňového manuálu je poté možné v závislosti na verzi modelu zvolit i pětistupňový automat. Pohon všech kol je standardem.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Například v české nabídce oddělení užitkových vozů Fiat Professional je ale Fullback (a jeho varianta Cross) stále ještě dostupný. Kdy přesně automobilka chystá ukončení prodeje na jednotlivých trzích Evropy, zatím nevíme.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků