Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat oznamuje, že z modelové nabídky nyní kompletně vyškrtává svůj pick-up Fullback. Ukončení produkce mají na svědomí hlavně nízké prodeje.

Mnozí by dokonce zapomněli, že mezi svými užitkovými a velkoprostorovými modely nabízí Fiat již pár let také pick-up Fullback. Model využívající techniku Mitsubishi L200 uvedla italská značka do prodeje v roce 2016, ale dodnes ve své kategorii na rozdíl od jeho japonského originálu nesklidil zrovna úspěch.

Fiat tak nyní britskému Auto Expressu na výstavě užitkových vozidel v Birminghamu oznámil, že pick-up se pomalu a jistě vytratí z nabídky. „Kombinace různých faktorů nás přinutila Fullback už dále nenabízet,“ zaznělo od vedení značky. Podle všeho už není model pro automobilku udržitelný, za což mohou především nízká prodejní čísla.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Zatímco tedy Mitsubishi L200 ve své páté generaci prochází na některých trzích dalším omlazením, podobných úprav se ekvivalent od Fiatu již nedočká. S nízkým zájmem se Italům pochopitelně nevyplatí model dále držet při životě a pick-upu zajistit nutnou modernizaci související také s nutným dodržováním přísnějších emisních limitů.

Pod kapotou Fullbacku se nachází naftový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který může mít podle zvolené specifikace výkon 110 kW (150 koní) či 132 kW (180 koní). Kromě šestistupňového manuálu je poté možné v závislosti na verzi modelu zvolit i pětistupňový automat. Pohon všech kol je standardem.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Například v české nabídce oddělení užitkových vozů Fiat Professional je ale Fullback (a jeho varianta Cross) stále ještě dostupný. Kdy přesně automobilka chystá ukončení prodeje na jednotlivých trzích Evropy, zatím nevíme.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 119 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků