Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat oznamuje, že z modelové nabídky nyní kompletně vyškrtává svůj pick-up Fullback. Ukončení produkce mají na svědomí hlavně nízké prodeje.

Mnozí by dokonce zapomněli, že mezi svými užitkovými a velkoprostorovými modely nabízí Fiat již pár let také pick-up Fullback. Model využívající techniku Mitsubishi L200 uvedla italská značka do prodeje v roce 2016, ale dodnes ve své kategorii na rozdíl od jeho japonského originálu nesklidil zrovna úspěch.

Fiat tak nyní britskému Auto Expressu na výstavě užitkových vozidel v Birminghamu oznámil, že pick-up se pomalu a jistě vytratí z nabídky. „Kombinace různých faktorů nás přinutila Fullback už dále nenabízet,“ zaznělo od vedení značky. Podle všeho už není model pro automobilku udržitelný, za což mohou především nízká prodejní čísla.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Zatímco tedy Mitsubishi L200 ve své páté generaci prochází na některých trzích dalším omlazením, podobných úprav se ekvivalent od Fiatu již nedočká. S nízkým zájmem se Italům pochopitelně nevyplatí model dále držet při životě a pick-upu zajistit nutnou modernizaci související také s nutným dodržováním přísnějších emisních limitů.

Pod kapotou Fullbacku se nachází naftový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který může mít podle zvolené specifikace výkon 110 kW (150 koní) či 132 kW (180 koní). Kromě šestistupňového manuálu je poté možné v závislosti na verzi modelu zvolit i pětistupňový automat. Pohon všech kol je standardem.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Například v české nabídce oddělení užitkových vozů Fiat Professional je ale Fullback (a jeho varianta Cross) stále ještě dostupný. Kdy přesně automobilka chystá ukončení prodeje na jednotlivých trzích Evropy, zatím nevíme.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků