Fiat ukončuje výrobu pick-upu Fullback. O převlečené Mitsubishi není zájem

Fiat oznamuje, že z modelové nabídky nyní kompletně vyškrtává svůj pick-up Fullback. Ukončení produkce mají na svědomí hlavně nízké prodeje.

Mnozí by dokonce zapomněli, že mezi svými užitkovými a velkoprostorovými modely nabízí Fiat již pár let také pick-up Fullback. Model využívající techniku Mitsubishi L200 uvedla italská značka do prodeje v roce 2016, ale dodnes ve své kategorii na rozdíl od jeho japonského originálu nesklidil zrovna úspěch.

Fiat tak nyní britskému Auto Expressu na výstavě užitkových vozidel v Birminghamu oznámil, že pick-up se pomalu a jistě vytratí z nabídky. „Kombinace různých faktorů nás přinutila Fullback už dále nenabízet,“ zaznělo od vedení značky. Podle všeho už není model pro automobilku udržitelný, za což mohou především nízká prodejní čísla.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Zatímco tedy Mitsubishi L200 ve své páté generaci prochází na některých trzích dalším omlazením, podobných úprav se ekvivalent od Fiatu již nedočká. S nízkým zájmem se Italům pochopitelně nevyplatí model dále držet při životě a pick-upu zajistit nutnou modernizaci související také s nutným dodržováním přísnějších emisních limitů.

Pod kapotou Fullbacku se nachází naftový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který může mít podle zvolené specifikace výkon 110 kW (150 koní) či 132 kW (180 koní). Kromě šestistupňového manuálu je poté možné v závislosti na verzi modelu zvolit i pětistupňový automat. Pohon všech kol je standardem.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Například v české nabídce oddělení užitkových vozů Fiat Professional je ale Fullback (a jeho varianta Cross) stále ještě dostupný. Kdy přesně automobilka chystá ukončení prodeje na jednotlivých trzích Evropy, zatím nevíme.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 196 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků