Fiat Trepiúno alias 500 bude, ale o rok později

Nedávno jsme se krátce zmínili o tom, že Fiat se rozhodl uvést do sériové produkce malý retro vůz založený na studii Trepiúno. Ta kopíruje legendární Fiat 500, který poprvé vyjel na evropské silnicie v roce 1957. Oproti němu ale bude mít novinka pohon předních kol a motor vpředu. Trepiúno bude postaveno na platformě současné Pandy, bude však dražší - někde mezi základní cenou Pandy a Mini One, které bude patřit k zatím poměrně malé retro-konkurenci. Původní informace uváděly, že by se Trepiúno mohlo objevit už příští rok; dnešní Autocar však posunuje datum až na rok 2007, tedy 50 let poté, co spatřil světlo světa originál.

Pod kapotou si najdou místo nové benzínové motory Uniair, které oproti současným budou mít nižší emise a spotřebu díky vylepšenému spalování a ovládání ventilů. Nebude chybět ani nafťák 1.3 MultiJet s výkonem okolo 60 kW a verze Abarth - pravděpodobně - s motorem 1.6T 132 kW. V současné době jsou okolo výroby Trepiúna stále ještě nejasnosti; Fiat musí najít kapacity, kde by se minivůz vyráběl; polská továrna, kde se montují Pandy, má plnou kapacitu a stavět kvůli Trepiúnu novou továrnu není ekonomické.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků