Fiat Trepiúno alias 500 bude, ale o rok později

Nedávno jsme se krátce zmínili o tom, že Fiat se rozhodl uvést do sériové produkce malý retro vůz založený na studii Trepiúno. Ta kopíruje legendární Fiat 500, který poprvé vyjel na evropské silnicie v roce 1957. Oproti němu ale bude mít novinka pohon předních kol a motor vpředu. Trepiúno bude postaveno na platformě současné Pandy, bude však dražší - někde mezi základní cenou Pandy a Mini One, které bude patřit k zatím poměrně malé retro-konkurenci. Původní informace uváděly, že by se Trepiúno mohlo objevit už příští rok; dnešní Autocar však posunuje datum až na rok 2007, tedy 50 let poté, co spatřil světlo světa originál.

Pod kapotou si najdou místo nové benzínové motory Uniair, které oproti současným budou mít nižší emise a spotřebu díky vylepšenému spalování a ovládání ventilů. Nebude chybět ani nafťák 1.3 MultiJet s výkonem okolo 60 kW a verze Abarth - pravděpodobně - s motorem 1.6T 132 kW. V současné době jsou okolo výroby Trepiúna stále ještě nejasnosti; Fiat musí najít kapacity, kde by se minivůz vyráběl; polská továrna, kde se montují Pandy, má plnou kapacitu a stavět kvůli Trepiúnu novou továrnu není ekonomické.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků