Fiat Trepiúno alias 500 bude, ale o rok později

Nedávno jsme se krátce zmínili o tom, že Fiat se rozhodl uvést do sériové produkce malý retro vůz založený na studii Trepiúno. Ta kopíruje legendární Fiat 500, který poprvé vyjel na evropské silnicie v roce 1957. Oproti němu ale bude mít novinka pohon předních kol a motor vpředu. Trepiúno bude postaveno na platformě současné Pandy, bude však dražší - někde mezi základní cenou Pandy a Mini One, které bude patřit k zatím poměrně malé retro-konkurenci. Původní informace uváděly, že by se Trepiúno mohlo objevit už příští rok; dnešní Autocar však posunuje datum až na rok 2007, tedy 50 let poté, co spatřil světlo světa originál.

Pod kapotou si najdou místo nové benzínové motory Uniair, které oproti současným budou mít nižší emise a spotřebu díky vylepšenému spalování a ovládání ventilů. Nebude chybět ani nafťák 1.3 MultiJet s výkonem okolo 60 kW a verze Abarth - pravděpodobně - s motorem 1.6T 132 kW. V současné době jsou okolo výroby Trepiúna stále ještě nejasnosti; Fiat musí najít kapacity, kde by se minivůz vyráběl; polská továrna, kde se montují Pandy, má plnou kapacitu a stavět kvůli Trepiúnu novou továrnu není ekonomické.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků