Fiat staví extrémní miniauto

Italská automobilka Fiat před nedávnem vypustila do světa informaci, že hodlá postavit malé kompaktní vozítko a tím se vrátit k výrobě tradičních malých vozů. Model by se měl začít vyrábět na přelomu roku 2007 a 2008 na zcela nové platformě a měl by mít na délku pouhých 2,65 m a na výšku 1,7 m.

Malý fiat by měl být svým pojetím konkurencí pro vozítko Smart Fortwo, ale oproti německému smartu by měl mít čtyři sedadla s rozvržení 2+2. Buďme ale upřímní, na tak krátké auto to budou opravdu jen nouzovky. V profilu vozu najdeme praktické vysouvací dveře, jakými se v současné době pyšní např. Peugeot 1007. Na trh přijede miniauto také s naftovým motorem 1.3 Multijet.

Novinka se dle zahraničních zdrojů bude vyrábět v Polsku vedle nového Punta. Předpokládaná roční produkce reinkarnovaného Fiatu 500/600 je 100 až 150 tisíc vozů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Quattroruote.it

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků