Fiat staví extrémní miniauto

Italská automobilka Fiat před nedávnem vypustila do světa informaci, že hodlá postavit malé kompaktní vozítko a tím se vrátit k výrobě tradičních malých vozů. Model by se měl začít vyrábět na přelomu roku 2007 a 2008 na zcela nové platformě a měl by mít na délku pouhých 2,65 m a na výšku 1,7 m.

Malý fiat by měl být svým pojetím konkurencí pro vozítko Smart Fortwo, ale oproti německému smartu by měl mít čtyři sedadla s rozvržení 2+2. Buďme ale upřímní, na tak krátké auto to budou opravdu jen nouzovky. V profilu vozu najdeme praktické vysouvací dveře, jakými se v současné době pyšní např. Peugeot 1007. Na trh přijede miniauto také s naftovým motorem 1.3 Multijet.

Novinka se dle zahraničních zdrojů bude vyrábět v Polsku vedle nového Punta. Předpokládaná roční produkce reinkarnovaného Fiatu 500/600 je 100 až 150 tisíc vozů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Quattroruote.it

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků