Fiat Sportive Latina: okřídlený sporťák

Na autosalonu v Barceloně představil Fiat studii sportovního vozu, který nese honosné jméno Sportive Latina. Na futuristickém designu se podílela skupina Mazel Group. Exteriér studie splňuje všechny charakteristiky sportovní Latiny: plnokrevný a žádoucí vůz s atraktivní linií křivek. Přední maska vzdáleně připomíná styl z Alfy Romeo: klínové sání uprostřed štěrbinových světlometů.

Dveře se po vzoru motýlích křídel vysouvají směrem do boku a nahoru. Pod kapotou je benzínový osmiválec s objemem 4.2 l a výkonem 324 kW (440 k). Sílu agregátu přenáší na zadní kola poloautomatická šestistupňová převodovka Selespeed. Pokud se Latina objeví i v sériové podobě, měla by být přímou konkurencí pro BMW Z4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků