Fiat šílí, chce nabídnout další dva malé modely

Italská automobilka Fiat bude mít zřejmě za chvíli monopol na malé vozy. V současnosti nabízí Fiat hned tři malé modely a to model 500, Pandu a Grande Punto. Vozy jsou pěkně zaškatulkovány vůči konkurentům, ale Fiat má za to, že je mezi nimi ještě prostor pro další.

Mezi modely Grande Punto a menší Pandu chce postavit levný a nenáročný model, který svým způsobem nahradí jihoamerické Palio a bude primárně určen pro nenáročné trhy. Vůz nebude přehlídkou hi-end technologii a super dokonalého designu, ale za málo peněz má nabídnout hodně muziky.

Druhým modelem má být něco obyčejnějšího, co by mělo konkurovat malým modelům. Bude to jakýsi vnitřní soupeř Fiatu 500 co do velikosti, ale nebude tak stylový a jeho cena bude zamířena trochu níže, aby si tento vůz mohlo dopřát širší spektrum zákazníků.

S těmito informacemi přišel v rozhovoru pro německý magazín technický šéf Fiatu. Data prozatím neupřesnil, ale druhý zmíněný model, který bude určen hlavně pro evropský trh, by mohl být na světě již v příštím roce. Druhý, který až tolik do vyspělé Evropy nebude mířit, zhruba ve stejném termínu, popř. o rok později.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků