Fiat šílí, chce nabídnout další dva malé modely

Italská automobilka Fiat bude mít zřejmě za chvíli monopol na malé vozy. V současnosti nabízí Fiat hned tři malé modely a to model 500, Pandu a Grande Punto. Vozy jsou pěkně zaškatulkovány vůči konkurentům, ale Fiat má za to, že je mezi nimi ještě prostor pro další.

Mezi modely Grande Punto a menší Pandu chce postavit levný a nenáročný model, který svým způsobem nahradí jihoamerické Palio a bude primárně určen pro nenáročné trhy. Vůz nebude přehlídkou hi-end technologii a super dokonalého designu, ale za málo peněz má nabídnout hodně muziky.

Druhým modelem má být něco obyčejnějšího, co by mělo konkurovat malým modelům. Bude to jakýsi vnitřní soupeř Fiatu 500 co do velikosti, ale nebude tak stylový a jeho cena bude zamířena trochu níže, aby si tento vůz mohlo dopřát širší spektrum zákazníků.

S těmito informacemi přišel v rozhovoru pro německý magazín technický šéf Fiatu. Data prozatím neupřesnil, ale druhý zmíněný model, který bude určen hlavně pro evropský trh, by mohl být na světě již v příštím roce. Druhý, který až tolik do vyspělé Evropy nebude mířit, zhruba ve stejném termínu, popř. o rok později.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků