Fiat šílí, chce nabídnout další dva malé modely

Italská automobilka Fiat bude mít zřejmě za chvíli monopol na malé vozy. V současnosti nabízí Fiat hned tři malé modely a to model 500, Pandu a Grande Punto. Vozy jsou pěkně zaškatulkovány vůči konkurentům, ale Fiat má za to, že je mezi nimi ještě prostor pro další.

Mezi modely Grande Punto a menší Pandu chce postavit levný a nenáročný model, který svým způsobem nahradí jihoamerické Palio a bude primárně určen pro nenáročné trhy. Vůz nebude přehlídkou hi-end technologii a super dokonalého designu, ale za málo peněz má nabídnout hodně muziky.

Druhým modelem má být něco obyčejnějšího, co by mělo konkurovat malým modelům. Bude to jakýsi vnitřní soupeř Fiatu 500 co do velikosti, ale nebude tak stylový a jeho cena bude zamířena trochu níže, aby si tento vůz mohlo dopřát širší spektrum zákazníků.

S těmito informacemi přišel v rozhovoru pro německý magazín technický šéf Fiatu. Data prozatím neupřesnil, ale druhý zmíněný model, který bude určen hlavně pro evropský trh, by mohl být na světě již v příštím roce. Druhý, který až tolik do vyspělé Evropy nebude mířit, zhruba ve stejném termínu, popř. o rok později.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků