Fiat se stane čistě elektrickou značkou. S okruhem na střeše má překvapivé plány

Legendární okruh na střeše továrno v Lingotto se stane jednou velkou zahradou. Od roku 2025 pak můžeme čekat zástup nových elektromobilů.

Další automobilkou, která s počátkem nového desetiletí přichází s příslibem kompletní elektrifikace do konce dekády, je italský Fiat. Všechno to začalo elektrickým modelem 500e, který byl prý jen začátkem nové řady elektrických modelů. Začne se pozvolna, další na řadě je podle všeho elektrický Abarth vycházející ze stejného modelu.

Vzácná Alfa Romeo 1900 M měla dokázat nadřazenost nad Fiatem. Povedlo se jí to

Vzácná Alfa Romeo 1900 M měla dokázat nadřazenost nad Fiatem. Povedlo se jí to

CEO automobilky Olivier François to veřejnosti sdělil prostřednictvím tiskové zprávy skupiny Stellantis, pod kterou Fiat spadá. Auta ale nejsou to jediné, co chce Fiat radikálně změnit. V blízké budoucnosti projde proměnou i legendární okruh na střeše továrny v turínské čtvrti Lingotto. Jezdit už se tu asi nebude, střecha se totiž stane největšími visutou zahradou v Evropě.

‚‚Je naším cílem uvést na trh auta s elektrickým pohonem, která nebudou dražší než ta se spalovacím. Právě zkoumáme možnosti udržitelné mobility pro všechny, jde o náš zatím největší projekt. Mezi roky 2025 až 2030 se naše nabídka stane postupně čistě elektrickou. Pro Fiat to bude radikální změna,‘‘ uvedl François.

Fiat představil crossover velikosti Škody Kamiq. Jeho jméno můžete vybrat sami

Fiat představil crossover velikosti Škody Kamiq. Jeho jméno můžete vybrat sami

Fiat 500e používá elektromotor o výkonu 88 kW (120 koní) a energii ukládá do akumulátoru o kapacitě 42 kWh. Na jedno nabití tedy ujede dle WLTP 320 km, zatímco akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za devět sekund. Současně s elektrickou verzí prodává fiat ještě nadále i tu spalovací.

Fiat 500

Fiat 500 je ikonou v portfoliu italského výrobce. Na trhu je už od 50. let minulého století, kdy pomohl motorizovat Itálii. Poté se výroba na pár let přerušila a Fiat 500 se vrátil na trh v roce 2007. Od té doby svým designem okouzluje především řidičky a pravidelně přichází s limitovanými edicemi.

Test Fiat 500 1.2 8v Collezione • Hybridní Fiat 500 • Elektromobil

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků