Fiat Ritmo, déja vu jako z učebnice

Pokud se podíváte do nabídky italské automobilky Fiat, musíte si připadat, jako byste se posunuli o pár jednotek či desítek let zpět. V portfoliu automobilky najdete Pandu, Cromu, model 500 a nově i Bravo. Tedy modely, které se vyráběly v nedávné době, ale nikdy nezískaly stejnojmenného přímého nástupce.

Dá se tedy říci, že pokud by Fiat přišel i s modelem Ritmo a Uno, byla by osmdesátá a devadesátá léta dovedena do parádního remake.

Jenže Fiat ve vší tajnosti s Ritmem skutečně na trh přišel. A že jste si toho nevšimli? Ono je to velmi jednoduché, protože Ritmo se prodává jen na vybraných trzích a ve zbytku světa dostalo i nám známé jméno Bravo.

Pokud tedy potkáte Fiat Ritmo, které se vyrábí i v současnosti, pak se nejedná o fata morganu, ale o realitu. Technicky, designem a dalšími prvky je Ritmo zcela shodné s Bravem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Ritmo alias Fiat Bravo
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků