Fiat Punto Abarth: opravdu ostře

Italská automobilka představí v Ženevě první ostrou verzi malého Grande Punta. Bude malý fešák stačit na nabroušenou konkurenci?

Nebyl by to Fiat, kdyby svým zákazníky nenabízel ostré verze svých modelů s přídomkem Abarth. Toto jméno pak většinou znamená, že daný model je pořádně vyladěn, aby poskytl vysoké jízdní výkony a pořádný kopec zábavy. Na řadě je nová generace Punta, která je sice na trhu již delší dobu, ale stále ji chybí ten správný italský adrenalin. To se ovšem nyní změní.

Malé Punto dostane mj. nový vzhled. Velká 17" kola, modifikovaný přední nárazník, dvojitou koncovku výfuku, bílé lakování a také nově „vyzdobený” interiér. Samozřejmostí je i modifikovaný podvozek a brzdová soustava.

O pohon ostrého Punta se bude starat nový turbomotor 1,4 T-JET o výkonu 110 kW (150 k). To je ovšem vůči ostatní konkurenci málo. Corsa OPC disponuje výkonem 192 k a Clio RS výkonem 197 k. Dle informací to ovšem vypadá, že produkční verze by měla dosahovat výkonu až 180 koní a to ze stejného agregátu.

Představená verze Abarth je ovšem jen koncept, který bude sloužit i pro představení nového čtyřválce 1,4 T-JET, který vznikl přímo v dílnách Fiatu a objeví se mj. pod kapotou nového Brava.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Punto Abarth
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 33 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků