Fiat přesně ví, co děláte v karanténě. Vtipná reklama na 500X a 500L baví internet

Co děláte v karanténě? Fiat v tom má jasno. Reklama na rodinné modely značky se drží venku navzdory nevhodnému humoru.

Reklamy na automobily to měly vždy těžké, stačí jeden lehký náznak rasismu, sexismu či jiné formy nevhodného humoru a okamžitě jde spot do trezoru. Občas se stávají i bizarní věci, kdy se reklama stáhne jen proto, že si v ní někdo najde něco, co si myslí, že by mohlo někoho urazit. V tom je především dnešní doba zvláštní.

Volkswagen se omlouvá za rasistickou reklamu. Člen rady ji pokládal za podvrh

Volkswagen se omlouvá za rasistickou reklamu. Člen rady ji pokládal za podvrh

Udělat dobrou a vtipnou reklamu není jen tak. Ty nekorektní ale máme prostě rádi a něco v nás zanechají. Měla by mít také nějaký příběh, nápad. Kolikrát má však automobilka lepší promo, když to s reklamou opravdu přežene a každý to pak následně řeší. No a pak je tady Fiat, kterému je snad všechno jedno.

Jeho poslední počin je totiž opravdu zajímavý. Jde o reklamu na Fiat 500X a Fiat 500L, tedy velké verze malého městského hatchbacku 500. Již v minulosti Fiat ukázal, že reklamu na Fiat 500X umí pořádně okořenit. Určitě si vzpomenete na počin s viagrou, který se objevil před několika lety a do dnešního dne nasbíral stovky tisíc zhlédnutí na Youtube.

Elvis ožil, aby se projel ve Fiatu Strada? Nová brazilská reklama může budit rozpaky

Elvis ožil, aby se projel ve Fiatu Strada? Nová brazilská reklama může budit rozpaky

Myšlenka nové reklamy je jednoduchá. Je lockdown, začíná se záběry na opuštěné ulice světových metropolí, všichni jsou doma. Hudbu však následně přehluší zvuky vrzajících postelí ze všech koutů světa. „Až skončí karanténa, budete potřebovat větší auto,“ hlásí konec reklamy. Je to moc? Ani bychom neřekli. V tomto světě tento způsob humoru vítáme.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků