Fiat představil crossover velikosti Škody Kamiq. Jeho jméno můžete vybrat sami

Vůz s prozatímním označením Projekt 363 je kompaktní stroj segmentu B. V prodeji bude letos v září, jméno mu do té doby musí vybrat zákazníci.

Crossover segmentu B stojí na nové platformě MLA, která mu má dodat více robustnosti i pohodlí ve srovnání se starší konstrukcí MP1. Je určen pro brazilský trh a lze čekat, že využije přeplňovaný litrový tříválec Firefly s výkonem asi 92 kW a necelými dvěma stovkami Newtonmetrů, spojený s šestistupňovou automatickou převodovkou. Základní provedení by pak mělo dostat atmosférickou 1.3 a převodovku typu CVT.

Nový Fiat 500 3+1 má české ceny. Extra dveře pro elektromobil nevyjdou lacino

Nový Fiat 500 3+1 má české ceny. Extra dveře pro elektromobil nevyjdou lacino

Vstup na brazilský trh je naplánován na září letošního roku, zbývá však jedna důležitá věc. Je nutné vybrat název. Absolutní svobodu samozřejmě automobilka veřejnosti nedá, je vcelku jasné, jak by to dopadlo a návrhy by se jistě hemžily různými oplzlostmi. Vybrala proto tři varianty, o nichž nechá hlasovat skrze webové stránky. Možnostmi jsou Pusle, Domo a Tuo.

Fiat Panda po faceliftu má české ceny. Mild-hybridem je i naprostý základ

Fiat Panda po faceliftu má české ceny. Mild-hybridem je i naprostý základ

Do Evropy se tato novinka určitě nepodívá, na starém kontinentu Fiat vcelku úspěšně nabízí modely 500, 500L a 500X, Pandu, Tipo a nyní také novou elektrickou 500. Chystá také další retro model na bázi konceptu Centoventi. Na Brazilském trhu budou novému Crossoveru dělat společnost tamní specifické vozy Mobi, Argo, Cronos, Strada, Toro a Grand Siena.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Dacia Duster 1.3 TCe 130 4x4 N1: Řešení emisní otázky, ovšem s následky

Dacia Duster TCe 130 N1

Dacia od začátku letošního roku nabízí SUV Duster v užitkové variantě N1. Kde se verze vzala a jaká přináší omezení? To jsme zjišťovali v redakčním testu.

včera | Vladimír Kadera | 12 příspěvků
Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

20.  6.  2021 | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků