Fiat požaduje po konceru General Motors tři miliardy dolarů

Fiat je už delší dobu vlastníkem opce, která mu dává právo přinutit koncern General Motors, aby jej celý převzal pod svá křídla. Koncern přitom platnost opce zpochybňuje, kvůli čemuž se už delší dobu táhne spor. 

Fiat nyní vyrukoval s novou nabídkou - pokud mu GM zaplatí tři miliardy dolarů, je ochoten opci zrušit. Koncern GM přitom nabízí pouze 500 milionů. Zmíněná prodejní opce je součástí smlouvy z roku 2000, kdy GM převzal 20 procent podílu ve Fiatu, za což Italové dostali šest procent akcií koncernu. Součástí smlouvy jsou i dohodoy o vzájemné spolupráci, které oběma automobilkám šetří peníze.

Důvodem, proč Američané nechtějí platnost opce uznat, jsou finanční operace Fiatu, které změnily podíly ve firmě. Fiat prodal část své automobilové divize a současně navýšil základní jmění; toho se ale General Motors nezúčastnil, čímž jeho podíl pokles na deset procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků