Fiat požaduje po konceru General Motors tři miliardy dolarů

Fiat je už delší dobu vlastníkem opce, která mu dává právo přinutit koncern General Motors, aby jej celý převzal pod svá křídla. Koncern přitom platnost opce zpochybňuje, kvůli čemuž se už delší dobu táhne spor. 

Fiat nyní vyrukoval s novou nabídkou - pokud mu GM zaplatí tři miliardy dolarů, je ochoten opci zrušit. Koncern GM přitom nabízí pouze 500 milionů. Zmíněná prodejní opce je součástí smlouvy z roku 2000, kdy GM převzal 20 procent podílu ve Fiatu, za což Italové dostali šest procent akcií koncernu. Součástí smlouvy jsou i dohodoy o vzájemné spolupráci, které oběma automobilkám šetří peníze.

Důvodem, proč Američané nechtějí platnost opce uznat, jsou finanční operace Fiatu, které změnily podíly ve firmě. Fiat prodal část své automobilové divize a současně navýšil základní jmění; toho se ale General Motors nezúčastnil, čímž jeho podíl pokles na deset procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků