Fiat podporuje auta bez bariér

V úterý 11. ledna 2005 byly předány čtyři bezbariérové vozy Fiat Ducato střediskům sociálních služeb – SALVII ve Svitavách, Občanskému sdružení JASNĚNKA z Uničova, středisku České maltézské pomoci v Českých Budějovicích a Mezinárodnímu centru Universium V Liberci.

Slavnostní předání vozů se uskutečnilo v prostorách hypermarketu Globus v Praze 9 – Čakovicích s moderátorem Markem Ebenem, a dále za přítomnosti Jana Kačera a Boženy Jirků z Nadace Charty 77- Konto Bariéry.

Projekt nákupu a předání vozů vznikl na základě spolupráce společnosti Globus a Konta Bariéry.  Na Fond Globus se podařilo získat 3 514 437,00 Kč; z každé nákupní tašky, která se v hypermarketech prodá, je odváděna na účet nadace jedna koruna.

Společnost Fiat Č.R., s.r.o. podpořila tento projekt a dodala čtyři vozy  Fiat Ducato 2,0 JTD Combi v devítimístném provedení za speciálních finančních podmínek.

Konto BARIÉRY je jeden z nejvýznamnějších charitativních projektů, který existuje již jedenáct let a peníze získává většinou díky pravidelným příspěvkům. Cca 40 000 lidí posílá na známé konto každý měsíc dvacet korun ze svého platu. O rozdělení peněz rozhoduje Rada Konta BARIÉRY, ve které zasedají odborníci i známé osobnosti(mj. Jan Kačer, Dr. Jiřina Šiklová, doc.Dr. Martin Bojar, Jiří Lábus a další.). Za období své činnosti rozdělilo Konto BARIÉRY částku 127.430.018,- Kč a podpořilo tím 6 716 projektů a žádostí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků