Fiat podporuje auta bez bariér

V úterý 11. ledna 2005 byly předány čtyři bezbariérové vozy Fiat Ducato střediskům sociálních služeb – SALVII ve Svitavách, Občanskému sdružení JASNĚNKA z Uničova, středisku České maltézské pomoci v Českých Budějovicích a Mezinárodnímu centru Universium V Liberci.

Slavnostní předání vozů se uskutečnilo v prostorách hypermarketu Globus v Praze 9 – Čakovicích s moderátorem Markem Ebenem, a dále za přítomnosti Jana Kačera a Boženy Jirků z Nadace Charty 77- Konto Bariéry.

Projekt nákupu a předání vozů vznikl na základě spolupráce společnosti Globus a Konta Bariéry.  Na Fond Globus se podařilo získat 3 514 437,00 Kč; z každé nákupní tašky, která se v hypermarketech prodá, je odváděna na účet nadace jedna koruna.

Společnost Fiat Č.R., s.r.o. podpořila tento projekt a dodala čtyři vozy  Fiat Ducato 2,0 JTD Combi v devítimístném provedení za speciálních finančních podmínek.

Konto BARIÉRY je jeden z nejvýznamnějších charitativních projektů, který existuje již jedenáct let a peníze získává většinou díky pravidelným příspěvkům. Cca 40 000 lidí posílá na známé konto každý měsíc dvacet korun ze svého platu. O rozdělení peněz rozhoduje Rada Konta BARIÉRY, ve které zasedají odborníci i známé osobnosti(mj. Jan Kačer, Dr. Jiřina Šiklová, doc.Dr. Martin Bojar, Jiří Lábus a další.). Za období své činnosti rozdělilo Konto BARIÉRY částku 127.430.018,- Kč a podpořilo tím 6 716 projektů a žádostí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků