Fiat podporuje auta bez bariér

V úterý 11. ledna 2005 byly předány čtyři bezbariérové vozy Fiat Ducato střediskům sociálních služeb – SALVII ve Svitavách, Občanskému sdružení JASNĚNKA z Uničova, středisku České maltézské pomoci v Českých Budějovicích a Mezinárodnímu centru Universium V Liberci.

Slavnostní předání vozů se uskutečnilo v prostorách hypermarketu Globus v Praze 9 – Čakovicích s moderátorem Markem Ebenem, a dále za přítomnosti Jana Kačera a Boženy Jirků z Nadace Charty 77- Konto Bariéry.

Projekt nákupu a předání vozů vznikl na základě spolupráce společnosti Globus a Konta Bariéry.  Na Fond Globus se podařilo získat 3 514 437,00 Kč; z každé nákupní tašky, která se v hypermarketech prodá, je odváděna na účet nadace jedna koruna.

Společnost Fiat Č.R., s.r.o. podpořila tento projekt a dodala čtyři vozy  Fiat Ducato 2,0 JTD Combi v devítimístném provedení za speciálních finančních podmínek.

Konto BARIÉRY je jeden z nejvýznamnějších charitativních projektů, který existuje již jedenáct let a peníze získává většinou díky pravidelným příspěvkům. Cca 40 000 lidí posílá na známé konto každý měsíc dvacet korun ze svého platu. O rozdělení peněz rozhoduje Rada Konta BARIÉRY, ve které zasedají odborníci i známé osobnosti(mj. Jan Kačer, Dr. Jiřina Šiklová, doc.Dr. Martin Bojar, Jiří Lábus a další.). Za období své činnosti rozdělilo Konto BARIÉRY částku 127.430.018,- Kč a podpořilo tím 6 716 projektů a žádostí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků