Fiat podporuje auta bez bariér

V úterý 11. ledna 2005 byly předány čtyři bezbariérové vozy Fiat Ducato střediskům sociálních služeb – SALVII ve Svitavách, Občanskému sdružení JASNĚNKA z Uničova, středisku České maltézské pomoci v Českých Budějovicích a Mezinárodnímu centru Universium V Liberci.

Slavnostní předání vozů se uskutečnilo v prostorách hypermarketu Globus v Praze 9 – Čakovicích s moderátorem Markem Ebenem, a dále za přítomnosti Jana Kačera a Boženy Jirků z Nadace Charty 77- Konto Bariéry.

Projekt nákupu a předání vozů vznikl na základě spolupráce společnosti Globus a Konta Bariéry.  Na Fond Globus se podařilo získat 3 514 437,00 Kč; z každé nákupní tašky, která se v hypermarketech prodá, je odváděna na účet nadace jedna koruna.

Společnost Fiat Č.R., s.r.o. podpořila tento projekt a dodala čtyři vozy  Fiat Ducato 2,0 JTD Combi v devítimístném provedení za speciálních finančních podmínek.

Konto BARIÉRY je jeden z nejvýznamnějších charitativních projektů, který existuje již jedenáct let a peníze získává většinou díky pravidelným příspěvkům. Cca 40 000 lidí posílá na známé konto každý měsíc dvacet korun ze svého platu. O rozdělení peněz rozhoduje Rada Konta BARIÉRY, ve které zasedají odborníci i známé osobnosti(mj. Jan Kačer, Dr. Jiřina Šiklová, doc.Dr. Martin Bojar, Jiří Lábus a další.). Za období své činnosti rozdělilo Konto BARIÉRY částku 127.430.018,- Kč a podpořilo tím 6 716 projektů a žádostí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků