Fiat po dlouhé době hospodaří bez ztráty

Italský Fiat po dlouhé době nevykázal ve svém hospodaření ztrátu, ale zisk. Ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku hospodařil se ziskem 361 mil. eur, což je proti stejnému období loňského zlepšení o více než 490 mil. eur. Samotná automobilová divize pak vykázala zisk 21 mil. euro, proti ztrátě 156 mil. eur před rokem. Tento výsledek výrazně překonal i ty nejoptimističtější odhady ekonomů a zásluhy za něj se přisuzují hlavně novému Puntu, které se stalo doslova trhákem. Jen v letošním roce plánuje Fiat prodat více než 360 000 těchto vozů. Ekonomická opatření, které před třemi lety zavedl ředitel Sergio Marchionne, se tak začínají vyplácet.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků