Fiat Panda Rossignol: hurá na hory

Fiat připravil pro model Panda limitovanou edici pojmenovanou dle známého výrobce lyží. Změny jsou decentní, ale zaujmou.
Fiat Panda Rossignol: hurá na hory

Fiat Panda rozhodně nepatří mezi vozy, které by byly přímo určeny do terénu. Bylo zde několik pokusů udělat z Pandy off-road, ale skončilo to jen u šedých ochranných lemů, vyšší světlé výšky, přičemž vrcholem byl pohon 4x4. Panda Rossignol se však o něco podobného příliš nepokouší, její šedý lak Grey Sfrenato naopak boční ochranné lišty celkem dobře kamufluje.

Tip: Přečtěte si náš test Pandy 4x4.

Vzhledově došlo k několika drobným změnám. Kkromě nových chromových doplňků přibylo i logo společnosti Rossignol. Dojem z exteriéru dotvářejí 14-ti palcová kola a speciální pneumatiky do sněhu, na kterých se vůz vydá na oficiální Rossignol Demo Tour po vybraných Evropských zemích.

Pod kapotou se nezměnilo vůbec nic, pohon této Pandy zabezpečuje dieselový agregát Multijet s výkonem 70 koní. Síla z motoru je pěnášena na přední a v případě potřeby díky viskózní spojce i na zadní kola.
 

„Lyžařských Pand“ bude vyrobeno přesně 200 kusů a prodávány budou jen na domácí půdě Fiatu. Cena se bude pohybovat kolem 17 500 Euro (cca. 470 000 Kč). K tomuto kousku navíc obdržíte i jeden pár lyží Rossignol Bandit B78, takže podpora prodejů je, s trochou nadsázky, oboustranná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Panda Rossignol
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků