Fiat Panda Rossignol: hurá na hory

Fiat připravil pro model Panda limitovanou edici pojmenovanou dle známého výrobce lyží. Změny jsou decentní, ale zaujmou.
Fiat Panda Rossignol: hurá na hory

Fiat Panda rozhodně nepatří mezi vozy, které by byly přímo určeny do terénu. Bylo zde několik pokusů udělat z Pandy off-road, ale skončilo to jen u šedých ochranných lemů, vyšší světlé výšky, přičemž vrcholem byl pohon 4x4. Panda Rossignol se však o něco podobného příliš nepokouší, její šedý lak Grey Sfrenato naopak boční ochranné lišty celkem dobře kamufluje.

Tip: Přečtěte si náš test Pandy 4x4.

Vzhledově došlo k několika drobným změnám. Kkromě nových chromových doplňků přibylo i logo společnosti Rossignol. Dojem z exteriéru dotvářejí 14-ti palcová kola a speciální pneumatiky do sněhu, na kterých se vůz vydá na oficiální Rossignol Demo Tour po vybraných Evropských zemích.

Pod kapotou se nezměnilo vůbec nic, pohon této Pandy zabezpečuje dieselový agregát Multijet s výkonem 70 koní. Síla z motoru je pěnášena na přední a v případě potřeby díky viskózní spojce i na zadní kola.
 

„Lyžařských Pand“ bude vyrobeno přesně 200 kusů a prodávány budou jen na domácí půdě Fiatu. Cena se bude pohybovat kolem 17 500 Euro (cca. 470 000 Kč). K tomuto kousku navíc obdržíte i jeden pár lyží Rossignol Bandit B78, takže podpora prodejů je, s trochou nadsázky, oboustranná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Panda Rossignol
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky