Fiat Panda Hydrogen, malé auto pro milovníky vodíku

Fiat připravil pro milovníky ekologických vozů model Panda, který upravil tak, aby byl poháněn vodíkem. Celý systém, který je v Pandě produkují pouze italské firmy, a tak lze tento počin možno označit za čistě italský. Vodík, který slouží jako zdroj energie, je uchováván v nádrži o tlaku 350 barů. Vodík je pak "spalován", čímž automobil získává elektrickou energii, která pohání elektromotor. Panda Hydrogen si tak vystačí zcela bez akumulátorů. Výkon elektromotoru je 60 kW a Panda s ním vyvine rychlost až 130 km/h a zrychlení z 0 na 50 km/h zvládne za pět sekund. Tato novinka, kterou nyní Fiat představil, se však produkční verze nedočká, dle vyjádření automobilky je to první krok k sériové výrobě, která má započít do patnácti až dvaceti let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panda Hydrogen

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků