Fiat Panda Hydrogen, malé auto pro milovníky vodíku

Fiat připravil pro milovníky ekologických vozů model Panda, který upravil tak, aby byl poháněn vodíkem. Celý systém, který je v Pandě produkují pouze italské firmy, a tak lze tento počin možno označit za čistě italský. Vodík, který slouží jako zdroj energie, je uchováván v nádrži o tlaku 350 barů. Vodík je pak "spalován", čímž automobil získává elektrickou energii, která pohání elektromotor. Panda Hydrogen si tak vystačí zcela bez akumulátorů. Výkon elektromotoru je 60 kW a Panda s ním vyvine rychlost až 130 km/h a zrychlení z 0 na 50 km/h zvládne za pět sekund. Tato novinka, kterou nyní Fiat představil, se však produkční verze nedočká, dle vyjádření automobilky je to první krok k sériové výrobě, která má započít do patnácti až dvaceti let.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panda Hydrogen

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků