Fiat Panda Alessi: malá kráska

S novou Pandou se Fiat trefil do černého. Úspěšný model posbíral několik ocenění a pomohl obrátit klesající prodejní křivky. Malá Panda se prosazuje evropských trzích, také v České republice chytla za srdce mnoho zákazníků. Pro posílení image nastupující legendy oslovil Fiat designérské studio Alessi, které si zahrálo s Pandou hru na barvičky. Technická stránka nedozanala žádných změn, veškeré úpravy se týkají exteriéru a interiéru vozu. Zvenčí oblékla Panda černo-bílý kabát, uvnitř se prosadila výrazná zelená. Nepřehlédnutelné barvy čalounění a potahových látek doplňují některé nové designové prvky. Praktickou stránku posílil cargo-system v zavazadlovém prostoru. Jako studie Panda Alessi sice nemíří přímo do autosalonů, její účast v silničním provozu nicméně není vyloučena.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků