Fiat opět nechá umřít Tipo, nahradí ho SUV. Známe plány Italů pro příštích 5 let

U Fiatu zveřejnují nový pětiletý plán, který oživí modelovou nabídku. Esenci malých vozů si prý italská značka udrží, po hlavě však chce skočit mezi elektromobily.

Po Maserati se nyní u koncernu Fiat Chrysler Automobiles řešila také budoucnost Fiatu. Italská automobilka zveřejnila strategický pětiletý plán, který zásadně oživí současnou nabídku modelů. Všechno přitom započne již příští rok očekávaná nová generace Fiatu 500, která přijede výhradně jako elektromobil.

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Britský Autocar přitom dodává, že nová elektrická „pětistovka“ přijede s prakticky řešenými dveřmi obdobně jako například BMW i3 – otevírají se proti sobě a dveře pro posádku vzadu jsou menší. A jak už víme, nový Fiat 500 by měl působit více prémiovým dojmem a pustit se do boje například s novým elektrickým Mini či Hondou E.

V rodině modelů 500 má poté zůstat SUV 500X, zatímco dnes už nepříliš populární MPV 500L zřejmě nahradí jiný prostornější model, respektive diskutované kombi 500 Giardiniera. Dalším rodinným modelem bude také nová Panda, která si nepochybně vypůjčí designové prvky již představené u letošního konceptu Centoventi a její uvedení na trh je plánováno na rok 2021.

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

Rovněž u Pandy navíc Fiat počítá s možností čistě elektrického ústrojí, které by doplnilo nabídku spalovacích motorů. Modulární platforma pro zástavbu baterií by přitom umožnila zákazníkům vybrat si z několika různých kapacit akumulátorů a tedy zohlednit konečnou cenovku vozu a potřebný dojezd.    

Do pěti let by mělo přijet i zbrusu nové SUV, jež by nahradilo současné Tipo, u něhož rovněž klesá zájem. Zatím se mluví o možném základu v koncernové technice Jeepu Renegade, kterou má ostatně využít i nové menší SUV od Alfy Romeo. Tato nová dvojka by tedy rovněž dostala i plug-in hybridní ústrojí dříve uvedené v Jeepu.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 57 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků