Fiat opět nechá umřít Tipo, nahradí ho SUV. Známe plány Italů pro příštích 5 let

U Fiatu zveřejnují nový pětiletý plán, který oživí modelovou nabídku. Esenci malých vozů si prý italská značka udrží, po hlavě však chce skočit mezi elektromobily.

Po Maserati se nyní u koncernu Fiat Chrysler Automobiles řešila také budoucnost Fiatu. Italská automobilka zveřejnila strategický pětiletý plán, který zásadně oživí současnou nabídku modelů. Všechno přitom započne již příští rok očekávaná nová generace Fiatu 500, která přijede výhradně jako elektromobil.

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Maserati změnilo plány. Mělo by šetřit, místo toho ale ukáže nový sporťák

Britský Autocar přitom dodává, že nová elektrická „pětistovka“ přijede s prakticky řešenými dveřmi obdobně jako například BMW i3 – otevírají se proti sobě a dveře pro posádku vzadu jsou menší. A jak už víme, nový Fiat 500 by měl působit více prémiovým dojmem a pustit se do boje například s novým elektrickým Mini či Hondou E.

V rodině modelů 500 má poté zůstat SUV 500X, zatímco dnes už nepříliš populární MPV 500L zřejmě nahradí jiný prostornější model, respektive diskutované kombi 500 Giardiniera. Dalším rodinným modelem bude také nová Panda, která si nepochybně vypůjčí designové prvky již představené u letošního konceptu Centoventi a její uvedení na trh je plánováno na rok 2021.

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

Rovněž u Pandy navíc Fiat počítá s možností čistě elektrického ústrojí, které by doplnilo nabídku spalovacích motorů. Modulární platforma pro zástavbu baterií by přitom umožnila zákazníkům vybrat si z několika různých kapacit akumulátorů a tedy zohlednit konečnou cenovku vozu a potřebný dojezd.    

Do pěti let by mělo přijet i zbrusu nové SUV, jež by nahradilo současné Tipo, u něhož rovněž klesá zájem. Zatím se mluví o možném základu v koncernové technice Jeepu Renegade, kterou má ostatně využít i nové menší SUV od Alfy Romeo. Tato nová dvojka by tedy rovněž dostala i plug-in hybridní ústrojí dříve uvedené v Jeepu.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků