Fiat koupí Maserati od Ferrari

Několik dní po vyhraném sporu s koncernem General Motors oznámil Fiat překvapivé rozhodnutí: koupí zpět automobilku Maserati, která nyní patří pod Ferrari. Je to ale jen formální krok, protože Fiat má ve Ferrari majoritní podíl (56 procent), takže se bude jednat de facto jen o jakési přesunutí. Zatímco dříve probíhal vývoj Maserati v synergii s Ferrari, nově bude Maserati přimknuto k Alfě Romeo. To by mohlo pomoci Alfě zlepšit celkovou image.

Automobilka Maserati byla založena v roce 1914 a Fiat ji vzal pod svá křídla v roce 1993. V roce 1999 pak byla přesunuta pod Ferrari, který jí zajistil potřebné technologické pozvednutí. V loňském roce prodalo Maserati 4 600 aut, Fiat by ale chtěl prodeje zvýšit až na deset tisíc kusů. Pro dokreslení: Alfa Romeo ročně prodává okolo 180 tisíc vozů.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků