Fiat koupí Maserati od Ferrari

Několik dní po vyhraném sporu s koncernem General Motors oznámil Fiat překvapivé rozhodnutí: koupí zpět automobilku Maserati, která nyní patří pod Ferrari. Je to ale jen formální krok, protože Fiat má ve Ferrari majoritní podíl (56 procent), takže se bude jednat de facto jen o jakési přesunutí. Zatímco dříve probíhal vývoj Maserati v synergii s Ferrari, nově bude Maserati přimknuto k Alfě Romeo. To by mohlo pomoci Alfě zlepšit celkovou image.

Automobilka Maserati byla založena v roce 1914 a Fiat ji vzal pod svá křídla v roce 1993. V roce 1999 pak byla přesunuta pod Ferrari, který jí zajistil potřebné technologické pozvednutí. V loňském roce prodalo Maserati 4 600 aut, Fiat by ale chtěl prodeje zvýšit až na deset tisíc kusů. Pro dokreslení: Alfa Romeo ročně prodává okolo 180 tisíc vozů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků