Fiat končí výrobu 124 Spider pro Evropu. Model již vypadl z nabídky i v Česku

Zábavný roadster od Fiatu má na kahánku. Několik italských zdrojů mluví o ukončení výroby pro evropský trh. Z nabídky v Česku model zmizel.

Se sourozencem japonské Mazdy MX-5 to nevypadá dobře. Letos v září šéf Fiatu Olivier François uvedl, že nástupce modelu 124 Spider nevidí vůbec nadějně, mezitím byl prodej vozu ukončen ve Velké Británii a Japonsku z důvodu nízkých prodejů a teď se začíná mluvit o ukončení produkce pro celou Evropu.

S takovými zprávami nyní přichází několik italských publikací včetně magazínu Al Volante, který uvádí, že po třech letech od uvedení 124 Spider automobilka ukončuje produkci. Ačkoliv prodeje modelu byly na malý sporťák s úzkým okruhem zájemců vcelku slušné, nebyly natolik silné, aby Fiat prodloužil výrobní smlouvu s Mazdou, na jejíž technice Spider stojí.

Koncern FCA se nakonec spojí s francouzským PSA. Obě strany už uzavřely dohodu

Koncern FCA se nakonec spojí s francouzským PSA. Obě strany už uzavřely dohodu

Nutno ale podotknout, že potvrzení ukončení produkce Fiatu 124 Spider zatím nepřišlo oficiálně od koncernu FCA, pod nímž Fiat funguje. Lze si také domyslet, že podobné rozhodnutí může být následkem nedávného spojení koncernu FCA s francouzským PSA a společných plánů do budoucna. Stačí se jen podívat, jakým směrem se otočila Alfa Romeo (rovněž pod křídly FCA) po dřívějším a velice slibném záměru uvést hned několik nových sporťáků.

Prsty v ukončení produkce prý může mít i nákladná aktualizace přeplňovaného motoru 1.4 Turbo MultiAir pro budoucí emisní normy. Italský magazín Motori dále uvádí, že místní dealeři přestali přijímat objednávky pro 124 Spider už před několika týdny.

TEST Abarth 124 Spider: Sousedé mě nesnášeli. A bylo mi to jedno!

TEST Abarth 124 Spider: Sousedé mě nesnášeli. A bylo mi to jedno!

Nakonec, situace je podobná rovněž u nás v Česku. V nabídce českého zastoupení již model 124 Spider zcela chybí, stejně jako u Abarthu, který zajišťoval ostřejší variantu modelu.

Zastoupení Fiatu pro Severní Ameriku nicméně potvrdilo, že pro tamní trh bude výroba modelu nadále pokračovat i v roce 2020.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků