Fiat ještě nesložil zbraně, chystá facelift Punta a Multiply

Vedení Fiatu, rozhořčeno neustávající kritikou ze strany italských médií, přistoupilo k protiakci. Ústy svého předsedy Paola Fresca vzkázalo veřejnosti, že finanční situace italského automobilového obra není zdaleka tak dramatická, jak je v médiích již delší dobu líčeno. Fresco navíc uvedl, že Fiat se ve víru nejrůznějších prohlášení stal předmětem lživých a zavádějících informací.
 
Svou kritiku Fresco dále prohloubil, když poznamenal: „Na jedné straně slyšíme z mnoha stran, že Fiat hraje klíčovou roli v celém italském hospodářství, na straně druhé jsme těmi samými zdroji očerňováni a uráženi.“

Na Frescova slova navázal Alessandro Barberis, který coby strážce financí oznámil snížení zadluženosti Fiatu jako i plány investic do vývoje nových automobilů. Fiat podle nich vyčlení každý rok (2003 – 2005) více jak 2,6 miliardy EUR na výzkum.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Kráska, nebo zvíře? Multipla vyvolala každopádně spoustu
rozporuplných reakcí. To Punto je designově střízlivější.

O tom, že Fiat ještě nesložil zbraně, svědčí strohé informace komentující záměr omladit model Punto a razantně zasáhnout do vzhledu problémové Multiply.

Multipla dostane dle dostupných informací konzervativnější kabát. Její usedlejší verze s méně křiklavými tvary by měla oslovovat tu část klientely, která považovala současný design automobilu za poněkud potrhlý.

Asi nejnápadnější změnou ve vzhledu modelu Punto budou přední světla, která se dočkají výrazného zvětšení. Nový design inspirovaný modelem Stilo obdrží také maska chladiče a nárazníky.

Omlazené Punto by se na trhu mělo objevit na jaře příštího roku, Multipla o něco později.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků