Fiat ještě nesložil zbraně, chystá facelift Punta a Multiply

Vedení Fiatu, rozhořčeno neustávající kritikou ze strany italských médií, přistoupilo k protiakci. Ústy svého předsedy Paola Fresca vzkázalo veřejnosti, že finanční situace italského automobilového obra není zdaleka tak dramatická, jak je v médiích již delší dobu líčeno. Fresco navíc uvedl, že Fiat se ve víru nejrůznějších prohlášení stal předmětem lživých a zavádějících informací.
 
Svou kritiku Fresco dále prohloubil, když poznamenal: „Na jedné straně slyšíme z mnoha stran, že Fiat hraje klíčovou roli v celém italském hospodářství, na straně druhé jsme těmi samými zdroji očerňováni a uráženi.“

Na Frescova slova navázal Alessandro Barberis, který coby strážce financí oznámil snížení zadluženosti Fiatu jako i plány investic do vývoje nových automobilů. Fiat podle nich vyčlení každý rok (2003 – 2005) více jak 2,6 miliardy EUR na výzkum.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Kráska, nebo zvíře? Multipla vyvolala každopádně spoustu
rozporuplných reakcí. To Punto je designově střízlivější.

O tom, že Fiat ještě nesložil zbraně, svědčí strohé informace komentující záměr omladit model Punto a razantně zasáhnout do vzhledu problémové Multiply.

Multipla dostane dle dostupných informací konzervativnější kabát. Její usedlejší verze s méně křiklavými tvary by měla oslovovat tu část klientely, která považovala současný design automobilu za poněkud potrhlý.

Asi nejnápadnější změnou ve vzhledu modelu Punto budou přední světla, která se dočkají výrazného zvětšení. Nový design inspirovaný modelem Stilo obdrží také maska chladiče a nárazníky.

Omlazené Punto by se na trhu mělo objevit na jaře příštího roku, Multipla o něco později.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků