Fiat Idea s malým faceliftem a novým motorem

Fiat Idea, malý italský kompaktní VAN, dostane pro rok 2006 malý facelift. Idea s novou tváří bude poprvé představena ve Frankfurtu, ale již nyní se s ní můžete blíže seznámit.

Změny jsou opravdu pouze kosmetické. Faceliftovaná Idea dostane nové přední ochrané lišty, které budou lakovány v barvě auta, ostřikovače světlometů, chromovanou výplň mřížky chladiče, chromované boční ochrané lišty, upravené zadní svítilny a další vnější prvky. V interiéru se můžete setkat s chromovanými výdechy topení a klimatizace a dalšími chromovanými doplňky na palubní desce. Změnou je také nová paleta barev interiéru.

Změna, která se odehrála pod kapotou, je také pouze kosmetická. K již nabízeným motorům 1.4 16V 70 kw (90k ), 1.3 JTD MultiJet 51 kW (70 k) a 1.9 JTD MultiJet 74 kW (100 k) přibude na konci tohoto roku motor 1.3 JTD MultiJet s výkonem 66 kW (90 k), který nahradní nynější naftovou jednatrojku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků