Fiat Idea: kompaktní van v novém kabátku

Fiat postupně omlazuje vybrané modely a nyní přišlo i na celkem oblíbený van, zejména v Itálii. U nás však byly jeho prodeje ukončeny.

Hned na úvod je třeba poznamenat, že facelift tohoto modelu je skutečně na místě. Poslední omlazení tohoto modelu jsme měli možnost zaregistrovat v září roku 2005, což bylo pár měsíců před ukončením prodejů u nás. Druhý facelift se projevil zejména na přídi vozu, kde jsou změny snad nejvíce viditelné. Změnou tvarů prošel přední nárazník, který nyní působí dynamičtějším dojmem. Pozměněny byly i přední světlomety a na mírně upravenou masku přibylo samozřejmě nové logo automobilky.

Změny se však dotkly i obsahu nabízených doplňků a barev, v katalogu nyní najdeme dvě nové barvy - červenou Rosso Ammaliatore a slonovinovou Avorio Familiare. Ve výbavě BlackEnergy a BlackMotion jsou navíc standardem nová 15-tipalcová kola z lehkých slitin. U stupňů výbavy se ještě zastavíme, do nabídky přibyly čtyři a to BlackStar, BlackLabel, a výše vzpomínané BlackEnergy, a BlackMotion. Všechny tyto výbav jsou takřka prémiové a nabízejí mj. alcantarou čalouněná sedadla. Za příplatek je možno implantovat i multimediální systém s LCD obrazovkou Blue&Me.

Co se týče nabídky motorů, zde nejsou změny v podstatě žádné, zákazník si bude moci vybírat z trojice benzínových a z dvojice dieselových agregátů. Cena základního provedení omlazeného modelu Idea je vskutku příznivá a činí 14 400 Euro (cca. 364 000 Kč). Fiat se ale zřejmě tento model v ČR znovu nabízet nechystá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fiat Idea 2008
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků