Fiat Idea: kompaktní van v novém kabátku

Fiat postupně omlazuje vybrané modely a nyní přišlo i na celkem oblíbený van, zejména v Itálii. U nás však byly jeho prodeje ukončeny.

Hned na úvod je třeba poznamenat, že facelift tohoto modelu je skutečně na místě. Poslední omlazení tohoto modelu jsme měli možnost zaregistrovat v září roku 2005, což bylo pár měsíců před ukončením prodejů u nás. Druhý facelift se projevil zejména na přídi vozu, kde jsou změny snad nejvíce viditelné. Změnou tvarů prošel přední nárazník, který nyní působí dynamičtějším dojmem. Pozměněny byly i přední světlomety a na mírně upravenou masku přibylo samozřejmě nové logo automobilky.

Změny se však dotkly i obsahu nabízených doplňků a barev, v katalogu nyní najdeme dvě nové barvy - červenou Rosso Ammaliatore a slonovinovou Avorio Familiare. Ve výbavě BlackEnergy a BlackMotion jsou navíc standardem nová 15-tipalcová kola z lehkých slitin. U stupňů výbavy se ještě zastavíme, do nabídky přibyly čtyři a to BlackStar, BlackLabel, a výše vzpomínané BlackEnergy, a BlackMotion. Všechny tyto výbav jsou takřka prémiové a nabízejí mj. alcantarou čalouněná sedadla. Za příplatek je možno implantovat i multimediální systém s LCD obrazovkou Blue&Me.

Co se týče nabídky motorů, zde nejsou změny v podstatě žádné, zákazník si bude moci vybírat z trojice benzínových a z dvojice dieselových agregátů. Cena základního provedení omlazeného modelu Idea je vskutku příznivá a činí 14 400 Euro (cca. 364 000 Kč). Fiat se ale zřejmě tento model v ČR znovu nabízet nechystá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fiat Idea 2008
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků