Fiat Idea: kompaktní van v novém kabátku

Fiat postupně omlazuje vybrané modely a nyní přišlo i na celkem oblíbený van, zejména v Itálii. U nás však byly jeho prodeje ukončeny.

Hned na úvod je třeba poznamenat, že facelift tohoto modelu je skutečně na místě. Poslední omlazení tohoto modelu jsme měli možnost zaregistrovat v září roku 2005, což bylo pár měsíců před ukončením prodejů u nás. Druhý facelift se projevil zejména na přídi vozu, kde jsou změny snad nejvíce viditelné. Změnou tvarů prošel přední nárazník, který nyní působí dynamičtějším dojmem. Pozměněny byly i přední světlomety a na mírně upravenou masku přibylo samozřejmě nové logo automobilky.

Změny se však dotkly i obsahu nabízených doplňků a barev, v katalogu nyní najdeme dvě nové barvy - červenou Rosso Ammaliatore a slonovinovou Avorio Familiare. Ve výbavě BlackEnergy a BlackMotion jsou navíc standardem nová 15-tipalcová kola z lehkých slitin. U stupňů výbavy se ještě zastavíme, do nabídky přibyly čtyři a to BlackStar, BlackLabel, a výše vzpomínané BlackEnergy, a BlackMotion. Všechny tyto výbav jsou takřka prémiové a nabízejí mj. alcantarou čalouněná sedadla. Za příplatek je možno implantovat i multimediální systém s LCD obrazovkou Blue&Me.

Co se týče nabídky motorů, zde nejsou změny v podstatě žádné, zákazník si bude moci vybírat z trojice benzínových a z dvojice dieselových agregátů. Cena základního provedení omlazeného modelu Idea je vskutku příznivá a činí 14 400 Euro (cca. 364 000 Kč). Fiat se ale zřejmě tento model v ČR znovu nabízet nechystá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fiat Idea 2008
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků