Fiat Idea: kompaktní van v novém kabátku

Fiat postupně omlazuje vybrané modely a nyní přišlo i na celkem oblíbený van, zejména v Itálii. U nás však byly jeho prodeje ukončeny.

Hned na úvod je třeba poznamenat, že facelift tohoto modelu je skutečně na místě. Poslední omlazení tohoto modelu jsme měli možnost zaregistrovat v září roku 2005, což bylo pár měsíců před ukončením prodejů u nás. Druhý facelift se projevil zejména na přídi vozu, kde jsou změny snad nejvíce viditelné. Změnou tvarů prošel přední nárazník, který nyní působí dynamičtějším dojmem. Pozměněny byly i přední světlomety a na mírně upravenou masku přibylo samozřejmě nové logo automobilky.

Změny se však dotkly i obsahu nabízených doplňků a barev, v katalogu nyní najdeme dvě nové barvy - červenou Rosso Ammaliatore a slonovinovou Avorio Familiare. Ve výbavě BlackEnergy a BlackMotion jsou navíc standardem nová 15-tipalcová kola z lehkých slitin. U stupňů výbavy se ještě zastavíme, do nabídky přibyly čtyři a to BlackStar, BlackLabel, a výše vzpomínané BlackEnergy, a BlackMotion. Všechny tyto výbav jsou takřka prémiové a nabízejí mj. alcantarou čalouněná sedadla. Za příplatek je možno implantovat i multimediální systém s LCD obrazovkou Blue&Me.

Co se týče nabídky motorů, zde nejsou změny v podstatě žádné, zákazník si bude moci vybírat z trojice benzínových a z dvojice dieselových agregátů. Cena základního provedení omlazeného modelu Idea je vskutku příznivá a činí 14 400 Euro (cca. 364 000 Kč). Fiat se ale zřejmě tento model v ČR znovu nabízet nechystá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fiat Idea 2008
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků