Fiat Grande Punto je opět autem roku, v Brazílii

Kdyby to nepřišlo oficiální cestou, asi by to u nás ani nikdo nezaregistroval. Se značným zpožděním, proti uvedení Fiatu Grande Punto na evropském trhu, přišel tento vůz také do Jižní Ameriky a to konkrétně do Brazílie.

A právě v této zemi získalo malé Grande Punto titul Auto roku. Třicet sedm porotců vybíralo z několika desítek vozů, ale Punto je oslovilo nejvíce. Svou přízeň si získalo díky povedenému designu, výbornému zpracování, úspornosti a ceně.

U Brazilců má Fiat ohromné renomé a tak se nelze divit, že automobilka získala za posledních osm let celkem pět prvních míst.

Anketa jako taková je velmi zajímavá i proto, že přední místa obsadila, až na jednu výjimku, jen evropská auta, která se na brazilském trhu prodávají často pod jinými jmény. Druhé místo tak získal Citroen C4 Pallas, neboli sedan C4. Třetí byl Nissan Sentra, čtvrtý Renault Logan, pátý Chevrolet Vectra GT, neboli Astra 5D atp.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků