Fiat Grande Punto je opět autem roku, v Brazílii

Kdyby to nepřišlo oficiální cestou, asi by to u nás ani nikdo nezaregistroval. Se značným zpožděním, proti uvedení Fiatu Grande Punto na evropském trhu, přišel tento vůz také do Jižní Ameriky a to konkrétně do Brazílie.

A právě v této zemi získalo malé Grande Punto titul Auto roku. Třicet sedm porotců vybíralo z několika desítek vozů, ale Punto je oslovilo nejvíce. Svou přízeň si získalo díky povedenému designu, výbornému zpracování, úspornosti a ceně.

U Brazilců má Fiat ohromné renomé a tak se nelze divit, že automobilka získala za posledních osm let celkem pět prvních míst.

Anketa jako taková je velmi zajímavá i proto, že přední místa obsadila, až na jednu výjimku, jen evropská auta, která se na brazilském trhu prodávají často pod jinými jmény. Druhé místo tak získal Citroen C4 Pallas, neboli sedan C4. Třetí byl Nissan Sentra, čtvrtý Renault Logan, pátý Chevrolet Vectra GT, neboli Astra 5D atp.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků