Fiat Grande Punto je opět autem roku, v Brazílii

Kdyby to nepřišlo oficiální cestou, asi by to u nás ani nikdo nezaregistroval. Se značným zpožděním, proti uvedení Fiatu Grande Punto na evropském trhu, přišel tento vůz také do Jižní Ameriky a to konkrétně do Brazílie.

A právě v této zemi získalo malé Grande Punto titul Auto roku. Třicet sedm porotců vybíralo z několika desítek vozů, ale Punto je oslovilo nejvíce. Svou přízeň si získalo díky povedenému designu, výbornému zpracování, úspornosti a ceně.

U Brazilců má Fiat ohromné renomé a tak se nelze divit, že automobilka získala za posledních osm let celkem pět prvních míst.

Anketa jako taková je velmi zajímavá i proto, že přední místa obsadila, až na jednu výjimku, jen evropská auta, která se na brazilském trhu prodávají často pod jinými jmény. Druhé místo tak získal Citroen C4 Pallas, neboli sedan C4. Třetí byl Nissan Sentra, čtvrtý Renault Logan, pátý Chevrolet Vectra GT, neboli Astra 5D atp.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků