Fiat Grande Punto je opět autem roku, v Brazílii

Kdyby to nepřišlo oficiální cestou, asi by to u nás ani nikdo nezaregistroval. Se značným zpožděním, proti uvedení Fiatu Grande Punto na evropském trhu, přišel tento vůz také do Jižní Ameriky a to konkrétně do Brazílie.

A právě v této zemi získalo malé Grande Punto titul Auto roku. Třicet sedm porotců vybíralo z několika desítek vozů, ale Punto je oslovilo nejvíce. Svou přízeň si získalo díky povedenému designu, výbornému zpracování, úspornosti a ceně.

U Brazilců má Fiat ohromné renomé a tak se nelze divit, že automobilka získala za posledních osm let celkem pět prvních míst.

Anketa jako taková je velmi zajímavá i proto, že přední místa obsadila, až na jednu výjimku, jen evropská auta, která se na brazilském trhu prodávají často pod jinými jmény. Druhé místo tak získal Citroen C4 Pallas, neboli sedan C4. Třetí byl Nissan Sentra, čtvrtý Renault Logan, pátý Chevrolet Vectra GT, neboli Astra 5D atp.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků