Fiat Grande Punto dostal další motor

Fiat přidal další motor do vínku svého nového modelu Grande Punto. Jde o čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem 70 kW (95 k) a točivým momentem 127 Nm. Grande Punto s ním vyvine maximální rychlost 180 km/h a na stovku zrychlí za 9,8 s. Výkon je přenášen na přední kola prostřednictvím šestistupňového manuálu. Kombinovaná spotřeba se pak bude pohybovat okolo 5,9 litru na 100 km, což je o něco méně, než u slabších čtrnáctek.

Nevýhodou nového motoru je jeho spojení pouze s vyššími výbavami, a tak si tento motor můžete užít pouze ve spojení s verzemi Sport nebo Dynamic. Grande Punto 3D s tímto motorem a výbavou Sport pořídíte od 382 900 Kč a za tuto cenu získáte mj. automatickou dvouzónovou klimatizaci, airbagy řidiče a spolujezdce rádio s CD, okna a zpětná vnější zrcátka v elektrice, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, stabilizační systém aj. Za 5D model se stejnou výbavou pak zaplatíte 364 900 Kč.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků