Fiat Grande Punto Abarth oficiálně (nové info)

Fiat po oficiálních fotografiích zveřejnil podrobnější informace týkající se ostrého Grande Punta.

Již víme, že Punto Abarth dostane oproti standardní verzi nejen nutný sportovní body kit, ale i sadu pro zlepšení jízdních výkonů. Abarth verze má přepracovaný podvozek s tužším odpružením, které pošle vůz navíc o 10 mm blíže k zemi. K tomu je třeba připočítat i větší rozchod kol a mírně modifikovanou geometrii. O zastavení se pak postará nový Brembo brzdový systém.

Pod kapotou vozu se objeví motor 1,4 Turbo o výkonu 110 kW/150 k, který při natankování 98-oktanového benzínu bude dávat až 114 kW/155 k.Stovku s tímto výkonem zvládne Punto Abarth za 8,2 s a dosáhne maximální rychlosti 208 km/h.

Z dostupných informací navíc vyplývá, že Punto Abarth bude mít nevypínatelný stabilizační systém ESP. Tedy jeden z nejnepříjemnějších výmyslů, které se do sportovně laděných vozů dávají.

Pro ty, kterým však základní parametry nebudou stačit, bude k dispozici tovární tuning. Fiat Grande Punto Abarth SS, jak se bude tento upravený model značit dostane tovární úpravu řídící jednotky, což povede k navýšení výkonu na 132 kW (180 k) a točivého momentu na 273 Nm. Stovku pak pokoří verze SS za 7,7 s a dosáhne rychlosti 216 km/h.

Výhodou této úpravy je i to, že je možné ji dokoupit později. Pokud vás klasické Punto Abart omrzí a vůz nebude starší jednoho roku a nebude mít najeto více než 20 000 km, pak vám Fiat úpravu dodá i dodatečně.

Tip: Více o Fiatu Grande Punto Abarth si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Punto Abarth

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků