Fiat Grande Punto Abarth EsseEsse, vyměklé SS

Grande Punto v ostrém provedení Abarth bylo představeno již v září a v prodeji se objeví co nevidět. Nyní ovšem přichází speciální edice Abarth EsseEsse, která nabídne ještě více výkonu a dynamiky.

Vše je odvozeno od standardní Abarth verze, tedy od Punta s motorem 1,4 Turbo o výkonu 110-114 kW (150-155 k). Verze EsseEsse dostalo ovšem nový kit, který navýšil výkon na solidních 134 kW (182 k) a točivý moment 270 Nm.

Tip: Představení Grande Punta Abarth naleznete zde.

Díky vyššímu výkonu se zlepšila jak dynamika, tak i maximální rychlost. Upravené Punto zvládne stovku za 7,7 s (Abarth 8,2 s) a dosáhne maximální rychlosti 215 km/h (Abarth 208 km/h).

Zdají se vám tyto hodnoty nějak povědomé? Ano, jedná se o stejné hodnoty, jaké byly avizovány u konceptu Grande Punto Abarth SS, což měl být nejostřejší prodejní model na bázi Punta. Jenže když se podíváte na fotografie konceptu, zjistíte, že výsledná verze EsseEsse je přece jen „mírumilovnější”. I tak se ovšem bude oproti Abarthu pyšnit novými 18" koly a také lepším brzdovým systémem od Bremba.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Grande Punto Abarth EsseEsse
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků