Fiat Grande Punto Abarth EsseEsse, vyměklé SS

Grande Punto v ostrém provedení Abarth bylo představeno již v září a v prodeji se objeví co nevidět. Nyní ovšem přichází speciální edice Abarth EsseEsse, která nabídne ještě více výkonu a dynamiky.

Vše je odvozeno od standardní Abarth verze, tedy od Punta s motorem 1,4 Turbo o výkonu 110-114 kW (150-155 k). Verze EsseEsse dostalo ovšem nový kit, který navýšil výkon na solidních 134 kW (182 k) a točivý moment 270 Nm.

Tip: Představení Grande Punta Abarth naleznete zde.

Díky vyššímu výkonu se zlepšila jak dynamika, tak i maximální rychlost. Upravené Punto zvládne stovku za 7,7 s (Abarth 8,2 s) a dosáhne maximální rychlosti 215 km/h (Abarth 208 km/h).

Zdají se vám tyto hodnoty nějak povědomé? Ano, jedná se o stejné hodnoty, jaké byly avizovány u konceptu Grande Punto Abarth SS, což měl být nejostřejší prodejní model na bázi Punta. Jenže když se podíváte na fotografie konceptu, zjistíte, že výsledná verze EsseEsse je přece jen „mírumilovnější”. I tak se ovšem bude oproti Abarthu pyšnit novými 18" koly a také lepším brzdovým systémem od Bremba.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat Grande Punto Abarth EsseEsse
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků