Fiat Fiorino, nová generace malé dodávky

Italská automobilka Fiat představila novou generaci malé dodávky Fiorino. Ta se veřejnosti v plné kráse ukázala v průběhu týdne a ještě před koncem roku bude na „pultech” dealerů.

Nová dodávka Fiatu opět vznikla ve spolupráci s koncernem PSA a tak v oblasti techniky bude s konkurenčními vozy totožná. Fiat bude mít Fiorino, Citroen Nemo a Peugeot Bipper. Fiorino se řadí do třídy menších dodávek a svou délkou 3 860 mm to jen potvrzuje. Nákladový prostor pak pojme až 2,8 m3 nákladu. Hlavně v oblasti nákladu nyní nový Fiat pojme o něco více, než minulá generace.

Klepněte pro větší obrázek
Fiat Fiorino
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků