Fiat chystá řadu dvouválcových motorů

V listopadu roku 2006 přišla automobilka Fiat s informací o tom, že hodlá přijít na trh s dvouválcovým motorem o objemu 0,9 litru, který bude přeplňován a nabídne výkon až 80 kW. Agregát, který bude určen hlavně pro menší modely, bude při stejné dynamice vykazovat spotřebu až o dvacet procent nižší vůči stejně výkonným čtyřválcům.

Tento motor by se pak měl na trhu objevit nejpozději v počátku příštího roku s tím, že definitivní představení proběhne ještě letos.

Nově se ovšem objevila informace, že tímto malým dvouválcem to nebude končit a do výroby by se měl dostat ještě menší agregát a to o objemu 0,7 litru a opět s přeplňováním. Výkon by pak měl dosahovat 60 kW a měl by být opět určen pro malé modely, kde by měl nahradit atmosférické čtyřválce.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků