Fiat chystá nový naftový motor 1,6 JTD

Automobilka Fiat oznámila, že v příštím roce přijde s novým naftovým motorem o objemu 1,6 litru. Ten tak vyplní mezeru v nynější nabídce naftových agregátu a doplní tak řadu 1,3 JTD a 1,9 JTD. Nový naftový motor by měl být dostupný ve dvou variantách a to s obyčejným turbodmychadlem o výkonu 77 kW (105 k) a s turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek o výkonu 88 kW (120 k). Tento motor by tak měl nahradit slabší výkonnostní verze současných motorů 1,9 JTD. Dle dostupných informací by oba motory měly zvládnout emisní normu Euro V a měly by se objevit v nové generaci Fiatu Stilo a později i v dalších koncernových vozech (mimo Ferrari, samozřejmě...).
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků