Fiat chystá nový naftový motor 1,6 JTD

Automobilka Fiat oznámila, že v příštím roce přijde s novým naftovým motorem o objemu 1,6 litru. Ten tak vyplní mezeru v nynější nabídce naftových agregátu a doplní tak řadu 1,3 JTD a 1,9 JTD. Nový naftový motor by měl být dostupný ve dvou variantách a to s obyčejným turbodmychadlem o výkonu 77 kW (105 k) a s turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek o výkonu 88 kW (120 k). Tento motor by tak měl nahradit slabší výkonnostní verze současných motorů 1,9 JTD. Dle dostupných informací by oba motory měly zvládnout emisní normu Euro V a měly by se objevit v nové generaci Fiatu Stilo a později i v dalších koncernových vozech (mimo Ferrari, samozřejmě...).
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků