Fiat chystá nový naftový motor 1,6 JTD

Automobilka Fiat oznámila, že v příštím roce přijde s novým naftovým motorem o objemu 1,6 litru. Ten tak vyplní mezeru v nynější nabídce naftových agregátu a doplní tak řadu 1,3 JTD a 1,9 JTD. Nový naftový motor by měl být dostupný ve dvou variantách a to s obyčejným turbodmychadlem o výkonu 77 kW (105 k) a s turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek o výkonu 88 kW (120 k). Tento motor by tak měl nahradit slabší výkonnostní verze současných motorů 1,9 JTD. Dle dostupných informací by oba motory měly zvládnout emisní normu Euro V a měly by se objevit v nové generaci Fiatu Stilo a později i v dalších koncernových vozech (mimo Ferrari, samozřejmě...).
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků