Fiat chystá malý přeplňovaný benzin a nový nafťák JTD

Italská automobilka Fiat již brzy představí ve svých vozech dvojici nových motorů. Prvním z nich je nynější čtyřválec se šestnácti ventily o objemu 1,4 l, který dostane přeplňování. Jeho výkon se tak zvedne z nynějších 70 kW (90 k) na 88 až 110 kW (120, resp. 150 k).

Druhou novinkou je pak naftový motor JTD o kterém jsme vám jako první psali již v průběhu března (celá zpráva). Jde o zcela nový motor o objemu 1,6 litru s variabilní geometrií lopatek turbodmychadla. Tento motor bude vyráběn také ve dvou výkonnostních variantách a to o výkonech 77 a 88 kW (105, resp. 120 k).

Oba motory, tedy jak benzínový tak naftový, plní nejnovější emisní normy a naftový motor je připraven plnit i budoucí normu Euro V. K dodání budou prozatím pouze u modelu Grande Punto, ovšem později se objeví i v dalších modelech nejen Fiatu, ale i v některých z dalších vozů koncernů Fiat a GM. Motor 1,6 JTD pak nahradí u některých vozů slabší varianty motoru 1,9 JTD.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků