Fiat brzy představí konkurenci pro převodovku DSG

Italský koncern Fiat již brzy představí svou vlastní dvouspojkovou převodovku, tedy obdobu německého DSG. Tento automat bude vyráběn jak se šesti, tak se sedmi stupni. Systém bude velmi podobný jako u DSG, když jedna spojka bude ovládat sudé a druhá spojka liché převodové stupně.

Tato převodovka však neskončí pouze u modelů Fiat, ale bude určena napříč všemi automobilkami koncernu, tedy pro Fiat, Lancii, Alfu Romeo, Maserati a Ferrari. Výhodou proti konkurenci bude také fakt, že převodovka již ve svém základu zvládne větší točivý moment než 350 Nm (maximum dnešní běžné verze DSG), což umožní nasazení této převodovky i u top modelů s velkým výkonem a také u silných naftových motorů.

Další výhodou převodovky bude její jednoduchost proti německému konkurentovi, což nejen sníží náklady na výrobu, ale také hmotnost, která je u sportovně laděných modelů velmi sledovaným a důležitým parametrem.

Nová dvouspojková převodovka se objeví na trhu v následujících letech a to nejdříve u vlajkových modelů jednotlivých automobilek a poté se bude nabízet i v běžnějších modelech. Prozatím však není známo, zda nahradí v budoucnu robotizovanou manuální převodovku Selespeed.

Tip: Přečtěte si náš test převodovky DSG ve Škody Octavia Combi.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků