Fiat Bravo půjde do okruhových závodů WTCC

Při předpremiéře nového Fiatu Bravo oznámilo vedení italské automobilky, že hodlá tento nový model přivést i na závodní okruhy. Pod záštitou továrního týmu by mělo vzniknout Bravo WTCC, které se bude účastnit Mistrovství světa cestovních vozů. Fiat tak chce navázat na své závodní úspěchy a podpořit tím image značky.

V závodech WTCC v současnosti z koncernu Fiat figurují pouze starší vozy Alfa Romeo 156 GTA, které již na novou konkurenci nestačí a ze závodů se postupně zcela stáhnou. Zda je zcela nahradí právě Brano není prozatím jasné, ale bylo by vhodným kandidátem.

Alfa Romeo totiž od příští sezóny vstoupí do prestižních závodů GT a to se svým modelem 8C Competizione. Zda ji zbudou prostředky i na závody WTCC není známo. Současná Alfa 159 navíc není zrovna vhodným vozem na tyto závody a nástupce modelu 147 je prozatím v nedohlednu.

Fiat již v minulosti jezdil oficiálně okruhové mistrovství světa cestovních vozů a to např. s modelem Fiat Abarth 1000TC, který byl odvozen od modelu Fiat 600.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků