Fiat Bravo půjde do okruhových závodů WTCC

Při předpremiéře nového Fiatu Bravo oznámilo vedení italské automobilky, že hodlá tento nový model přivést i na závodní okruhy. Pod záštitou továrního týmu by mělo vzniknout Bravo WTCC, které se bude účastnit Mistrovství světa cestovních vozů. Fiat tak chce navázat na své závodní úspěchy a podpořit tím image značky.

V závodech WTCC v současnosti z koncernu Fiat figurují pouze starší vozy Alfa Romeo 156 GTA, které již na novou konkurenci nestačí a ze závodů se postupně zcela stáhnou. Zda je zcela nahradí právě Brano není prozatím jasné, ale bylo by vhodným kandidátem.

Alfa Romeo totiž od příští sezóny vstoupí do prestižních závodů GT a to se svým modelem 8C Competizione. Zda ji zbudou prostředky i na závody WTCC není známo. Současná Alfa 159 navíc není zrovna vhodným vozem na tyto závody a nástupce modelu 147 je prozatím v nedohlednu.

Fiat již v minulosti jezdil oficiálně okruhové mistrovství světa cestovních vozů a to např. s modelem Fiat Abarth 1000TC, který byl odvozen od modelu Fiat 600.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků