Fiat Bravo půjde do okruhových závodů WTCC

Při předpremiéře nového Fiatu Bravo oznámilo vedení italské automobilky, že hodlá tento nový model přivést i na závodní okruhy. Pod záštitou továrního týmu by mělo vzniknout Bravo WTCC, které se bude účastnit Mistrovství světa cestovních vozů. Fiat tak chce navázat na své závodní úspěchy a podpořit tím image značky.

V závodech WTCC v současnosti z koncernu Fiat figurují pouze starší vozy Alfa Romeo 156 GTA, které již na novou konkurenci nestačí a ze závodů se postupně zcela stáhnou. Zda je zcela nahradí právě Brano není prozatím jasné, ale bylo by vhodným kandidátem.

Alfa Romeo totiž od příští sezóny vstoupí do prestižních závodů GT a to se svým modelem 8C Competizione. Zda ji zbudou prostředky i na závody WTCC není známo. Současná Alfa 159 navíc není zrovna vhodným vozem na tyto závody a nástupce modelu 147 je prozatím v nedohlednu.

Fiat již v minulosti jezdil oficiálně okruhové mistrovství světa cestovních vozů a to např. s modelem Fiat Abarth 1000TC, který byl odvozen od modelu Fiat 600.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 8 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků