FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu

Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu...
FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu
Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu, kde se blíží k 11,9 % . Výsledky z února ukazují významné zvýšení podílu domácích značek, ačkoli také odrážejí pokles v celkové poptávce (výsledky uveřejnilo italské Ministerstvo dopravy).

Tisková zpráva, vydaná asociací Anfia (Italská asociace automobilových společností) uvádí, že navzdory italské značky dosáhly 37,2 % celkového prodeje s 82 569 kusy ve srovnání s 36,1 % ve stejném měsíci předchozího roku a 35,5 % za celý rok 2000. Podíl koncernu Fiat Auto na evropském trhu vzrostl na 11,9 % ve srovnání s 11,7 % za stejné období předchozího roku.

Pokud jde o jednotlivé modely, musíme zdůraznit úspěch Fiatu Doblò, uvedeného na trh koncem listopadu. Do konce února na něj bylo přijato 37 000 objednávek, rozdělených stejným dílem mezi Doblò a Doblò Cargo.

Navzdory špatnému začátku roku zůstávají prognózy prodeje pro rok 2001 stabilní na počtu okolo 2,4 miliónu aut, což bude v případě, že se tento vývoj potvrdí, jeden z nejlepších výsledků posledních pěti let. Díky takovým výsledkům si italský trh znovu obhájí druhé místo v Evropě a čtvrté místo ve světě, za USA, Japonskem a Německem.-pvanfia-

Fotografie: Fiat Doblò a Doblò Cargo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků