FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu

Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu...
FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu
Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu, kde se blíží k 11,9 % . Výsledky z února ukazují významné zvýšení podílu domácích značek, ačkoli také odrážejí pokles v celkové poptávce (výsledky uveřejnilo italské Ministerstvo dopravy).

Tisková zpráva, vydaná asociací Anfia (Italská asociace automobilových společností) uvádí, že navzdory italské značky dosáhly 37,2 % celkového prodeje s 82 569 kusy ve srovnání s 36,1 % ve stejném měsíci předchozího roku a 35,5 % za celý rok 2000. Podíl koncernu Fiat Auto na evropském trhu vzrostl na 11,9 % ve srovnání s 11,7 % za stejné období předchozího roku.

Pokud jde o jednotlivé modely, musíme zdůraznit úspěch Fiatu Doblò, uvedeného na trh koncem listopadu. Do konce února na něj bylo přijato 37 000 objednávek, rozdělených stejným dílem mezi Doblò a Doblò Cargo.

Navzdory špatnému začátku roku zůstávají prognózy prodeje pro rok 2001 stabilní na počtu okolo 2,4 miliónu aut, což bude v případě, že se tento vývoj potvrdí, jeden z nejlepších výsledků posledních pěti let. Díky takovým výsledkům si italský trh znovu obhájí druhé místo v Evropě a čtvrté místo ve světě, za USA, Japonskem a Německem.-pvanfia-

Fotografie: Fiat Doblò a Doblò Cargo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků