FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu

Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu...
FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu
Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu, kde se blíží k 11,9 % . Výsledky z února ukazují významné zvýšení podílu domácích značek, ačkoli také odrážejí pokles v celkové poptávce (výsledky uveřejnilo italské Ministerstvo dopravy).

Tisková zpráva, vydaná asociací Anfia (Italská asociace automobilových společností) uvádí, že navzdory italské značky dosáhly 37,2 % celkového prodeje s 82 569 kusy ve srovnání s 36,1 % ve stejném měsíci předchozího roku a 35,5 % za celý rok 2000. Podíl koncernu Fiat Auto na evropském trhu vzrostl na 11,9 % ve srovnání s 11,7 % za stejné období předchozího roku.

Pokud jde o jednotlivé modely, musíme zdůraznit úspěch Fiatu Doblò, uvedeného na trh koncem listopadu. Do konce února na něj bylo přijato 37 000 objednávek, rozdělených stejným dílem mezi Doblò a Doblò Cargo.

Navzdory špatnému začátku roku zůstávají prognózy prodeje pro rok 2001 stabilní na počtu okolo 2,4 miliónu aut, což bude v případě, že se tento vývoj potvrdí, jeden z nejlepších výsledků posledních pěti let. Díky takovým výsledkům si italský trh znovu obhájí druhé místo v Evropě a čtvrté místo ve světě, za USA, Japonskem a Německem.-pvanfia-

Fotografie: Fiat Doblò a Doblò Cargo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků
Minitest Volvo S90 D4 Polestar: První Volvo z Číny je tady!

Volvo S90 D4 Polestar (minitest)

Otestovali jsme Volvo S90 s prostřední dieselovou motorizací. Vyplatí se tovární "tuning" od Polestar?

9.  1.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků