FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu

Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu...
FIAT AUTO zvyšuje svůj podíl na evropském trhu
Podíl domácích značek na italském automobilovém trhu roste v souladu s růstem podílu automobilky Fiat na evropském automobilového trhu, kde se blíží k 11,9 % . Výsledky z února ukazují významné zvýšení podílu domácích značek, ačkoli také odrážejí pokles v celkové poptávce (výsledky uveřejnilo italské Ministerstvo dopravy).

Tisková zpráva, vydaná asociací Anfia (Italská asociace automobilových společností) uvádí, že navzdory italské značky dosáhly 37,2 % celkového prodeje s 82 569 kusy ve srovnání s 36,1 % ve stejném měsíci předchozího roku a 35,5 % za celý rok 2000. Podíl koncernu Fiat Auto na evropském trhu vzrostl na 11,9 % ve srovnání s 11,7 % za stejné období předchozího roku.

Pokud jde o jednotlivé modely, musíme zdůraznit úspěch Fiatu Doblò, uvedeného na trh koncem listopadu. Do konce února na něj bylo přijato 37 000 objednávek, rozdělených stejným dílem mezi Doblò a Doblò Cargo.

Navzdory špatnému začátku roku zůstávají prognózy prodeje pro rok 2001 stabilní na počtu okolo 2,4 miliónu aut, což bude v případě, že se tento vývoj potvrdí, jeden z nejlepších výsledků posledních pěti let. Díky takovým výsledkům si italský trh znovu obhájí druhé místo v Evropě a čtvrté místo ve světě, za USA, Japonskem a Německem.-pvanfia-

Fotografie: Fiat Doblò a Doblò Cargo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků