Fiat Auto a zimní olympijské hry v Turíně 2006

Fiat Group je hlavním sponzorem zimních olympijských her v Turíně 2006. S XX. zimními olympijskými hrami spojil své jméno hned poté, co Turín oznámil svou kandidaturu.

Bylo to především díky osobnímu nasazení a mezinárodnímu přesvědčení Giovanniho Agnelliho, tehdejšího předsedy čestného výboru ZOH v Turíně 2006. Fiat se rozhodl přispět k úspěchu této události tím, že výboru nabídl finanční zdroje, produkty, odborné dovednosti a organizační schopnosti – fond zdrojů v tržní hodnotě 40 miliónů eur. Příslib společnosti Fiat Auto měl dvojí podobu: vytvořit „olympijskou“ flotilu vozů pro potřeby organizace a sponzorovat několik olympijských disciplín. Fiat Auto byl zároveň uznán za „zeleného sponzora“ zimních olympijských her v roce 2006, což jej opravňuje používat ochrannou známku „Environment 2006“ („Životní prostředí 2006“), důležité uznání věrnosti společnosti ochraně a udržitelnosti životního prostředí.

Olympijská flotila po potřeby organizace
Fiat Auto dal k dispozici přes 3000 vozů k převozu sportovců, novinářů a dobrovolnického personálu. Hvězdou je nový Fiat Sedici, jehož bylo dodáno 200 kusů. Původní offroad 4x4, který má být uveden na trh v březnu. Spojuje v sobě radost z řízení a ovládání Fiatu s „terénním“ výkonem sportovního užitkového vozu (SUV): právě proto je Fiat Sedici oficiálním vozem XX. zimních olympijských her v Turíně.
Slavnostní akt se symbolickým předáním klíčů k flotile se odehrál na nedávném autosalonu v Boloni za přítomnosti Eveliny Christillinové, zástupkyně ředitele Turínského organizačního výboru (TOROC), a velkého lyžařského šampióna Alberta Tomby spolu s řadou novinářů, zástupců místních úřadů a sportovců.
V olympijské flotile je mnoho dalších modelů: od vozů Grande Punto a Fiat Croma, Panda 4x4 a Fiat Idea, přes vlajkové lodě Alfa 159 a Alfa Crosswagon, Lancia Musa a Lancia Phedra a Thesis a až po dodávky Ducato pro přepravu zboží.
Pro 3000 dobrovolníků ZOH v Turíně 2006 byly zorganizovány  bezpečnostní řidičské kurzy, na nichž se Fiat Auto podílel dodáním několika vozů Fiat Idea, Lancia Musa a Alfa 147.

Sponzorství olympijských disciplín
Fiat Auto se rozhodl spojit své značky s několika disciplínami, aby u jednotlivých značek zdůraznil jejich „poslání“ a vlastnosti.
Fiat sponzoruje Jamajskou federaci skibobistů a Fiat Freestyle Team, který sdružuje ty nejzdatnější italské snowboardisty a freestylové lyžaře. Alfa Romeo podporuje členy italského družstva alpského lyžování, kteří vytvářejí jeho Lyžařský závodní tým. Lancia je spojena s krasobruslením skrze projekt „Lancia Ice“ a patronkou Carolinou Kostnerovou, vlajkonoškou italské delegace. Užitkové vozy Fiat sponzorují italské hokejové týmy mužů a žen.
Fiat Group je také oficiálním partnerem IX. zimních paralympijských her. Je to jeden ze způsobů, jak podtrhnout sociální závazek Skupiny vůči postiženým. A to zejména skrze společnost Fiat Auto, která zahájila důležitou iniciativu v rámci projektu „Autonomy“. Ten se od roku 1995 zabývá vývojem služeb a dopravních prostředků zvláště pro lidi s omezenými pohybovými schopnostmi, aby tělesně postiženým usnadnil používání automobilu.
Fiat Auto bude přítomen i v Casa Italia, kterou bude sponzorovat a v níž bude k dispozici  Fiat Sedici,  Alfa 159 a Lancia Y Momo. Casa Italia bude postavena v turínském Valentino Parku: bude sloužit jako sídlo Italského olympijského výboru (CONI) a pro dobu zimních olympijských her zde budou ubytováni sportovci, kteřív minulosti získali medaili.
A konečně je Fiat Auto společným sponzorem štafety olympijské pochodně, výpravy, která vyrazila z Říma 8. prosince 2005 a dorazí do Turína v den zahájení XX. zimních olympijských her. Za něco méně než dva měsíce urazí přes 11 000 kilometrů a navštíví mnoho italských městeček a měst včetně Florencie, Janova, Palerma, Neapole, Boloni, Cortiny d`Ampezzo a mnoha dalších…

Fiat, přirozenost a sport
Fiat sehrál vedoucí úlohu při mnoha událostech, které přerostly v další zimní olympijské hry v Turíně 2006. Buď jako sponzor této významné mezinárodní události, nebo jako „podpůrce“ sportovců, kteří se na olympijskou soutěž připravovali.
Přítomnost společnosti Fiat podtrhují atraktivní, pozitivní hodnoty, které chce značka předávat. Tato strategie se odráží ve výběru týmů, které sponzoruje, počínaje Jamajskou federací skibobistů. Rozhodnutím být součástí jamajského dobrodružství vysílá Fiat jasnou zprávu o své víře v hodnoty dobrého smyslu pro humor, nepředpojatosti, odhodlanosti a pozitivního přístupu, jaké tento tým představuje.  
Od svého debutu v Calgary roku 1988 popírá účast jamajského týmu na olympijských hrách obecně přijímané dogma (zimní sporty vylučují ty, kdo nemají zimu) a vyzývá k vůli překonávat hranice, tvořivě myslet a vrhat se do života s průkopnickým duchem. I přes své intenzivní úsilí a odhodlání se jamajským sportovcům tehdy nepodařilo kvalifikovat do závěrečných fází zimních olympijských her, ale dobrá vůle, kterou vzbuzují v každém, koho potkají, neutuchá. A společnost Fiat je bude podporovat i nadále.
Fiat Jamajčany spojil s Pandou 4x4 a širokým spektrem iniciativ: od nového skibobu týmu        (s atraktivním typickým znakem Fiat) přes vyzývavou reklamní kampaň, zvanou „Village on Tour“ („Vesnice na cestách“, putující iniciativu, která v létě navštívila nejznámější italská přímořská letoviska), až po Jamaica House (Jamajský dům), část Jamajky v turínských Olympic Valleys (Olympijských údolích), kde tým trénoval minulé léto. 
Sponzorování jamajského týmu skibobistů je důležitou součástí strategie společnosti Fiat jakožto sponzora ZOH v Turíně 2006, která má stejnou hodnotu jako sponzorství Freestyle Teamu, sestávajícího z nejzdatnějších italských snowboardistů a freestylových lyžařů: snowboardistů Giacoma Krattera, Taniy Detomasové a Simona Malusà a freestylistů Mattiy Pegorariho a Claudia Bosiy. V létě byl součástí týmu i Piercarlo Ricasoli, kitesurfer, Nicola Bresciani, italský šampión v surfování, a Giorgio Zattoni, mezinárodně uznávaný skateboardista. Poslední, kdo se k týmu připojil, byl Federico La Croce, jeden z nejlepších windsurfařů Itálie.
S Freestyle Teamem Fiat s důvěrou vstoupil do mladého a originálního světa freestylového lyžování, z něhož už byl jen malý skok do světa skateboardů.
Fiat Freestyle Team cestuje z jednoho skateparku do druhého ve svižném a mrštném Fiatu Idea 1.9 Multijet nebo v modelu Grande Punto, z nichž oba charakterizuje mladé, dynamické logo a image. Chcete-li se o těchto sportovcích dozvědět více, stáhnout si informace, a dokonce i hudbu, navštivte stránky www.fiatfreestyleteam.com, které jsou záchytným bodem mladé komunity, která v gravitačním poli týmu obíhá.
Velký počet pořádaných iniciativ zahrnuje i vesnici zimních sportů Fiat S-Now!Park (otevřenou od 18. listopadu 2005 do 8. ledna 2006 na Velodromu Vigorelli v centru Milána) a nedávnou freestylovou akci „O`Neill King of the Park“, která přilákala ty nejlepší představitele této specialitky a již vyhrál Giacomo Kratter, vlajkonoš Fiat Freestyle Teamu.
Projekt Fiat Freestyle Team, Fiat S-Now!Park a sponzorství Jamajské federace skibobistů získaly společnosti Fiat zvláštní uznání na Velké ceně sponzorů.

Lancia Ice: Elegance, třída, harmonie
Kdyby Lancia byla olympijským sportem, určitě by byla krasobruslením. Stejně jako tento sport totiž tato značka ztělesňuje eleganci, třídu a harmonii. Tato podobnost stylu vedla k vytvoření projektu „Lancia Ice“, jehož prostřednictvím Lancia podporuje italské týmy krasobruslařů a krasobruslařek.
Lancia si za svou patronku vybrala Carolinu Kostnerovou, mladou šampiónku z italského krasobruslařského týmu. Carolina nedávno obsadila třetí místo na mistrovství světa a přidala další bronzovou medaili na mistrovství Evropy v krasobruslení, pořádaném v Lyonu – za více než 25 let se stala první Italkou, které se něco takového podařilo. Carolina je spojena s Lancií Ypsilon, vozem, který je oblíben zejména u ženské veřejnosti, která v tomto voze a sportovkyni, která jej reprezentuje, spatřuje mnoho důležitých hodnot. Stejně jako bruslař-šampión musí tvrdě trénovat a disciplinovaně se připravovat, aby dosáhl úspěchu, je i Ypsilon výsledkem pečlivého výzkumu, designu a technologie. 
Duo Carolina Kostnerová – Lancia Ypsilon bylo zpečetěno minulý rok, kdy sportovkyně dostala ke svým osmnáctým narozeninám velmi vzácný dar: vůz Casanova Light Blue Lancia Ypsilon.
Věrnost a odevzdanost Lancie tomuto sportu byla zdůrazněna v září, kdy značka zorganizovala galashow Lancia Ice Grand Gala na turínském stadiónu Palavela, který bude domovem krasobruslení při zimních olympijských hrách.

Lyžařský závodní tým Alfa Romeo
Po závodech Světového poháru, mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a mimořádných úspěších Giorgia Roccy, Lyžařský závodní tým Alfa Romeo nyní debutuje na XX. zimních olympijských hrách v Turíně 2006.
Tým sestává z trenéra Flavia Rody, odborného asistenta Gustava Thoeniho a osmi profesionálních slalomářů , sjezdařů a SuperG specialistů: Giorgia Roccy, Kristiana Ghediny, Massimiliana Blardoneho, Manfreda Moelgga, Karen Putzerové, Denise Karbonové a sester Eleny a Nadiy Fanchiniových. Skuteční šampióni se zkušenostmi v různých disciplínách, kteří sdílejí lásku k výzvám a soutěžení: vlastnosti, které je spojují se světem Alfy Romeo.
Kromě toho, že je svým logem přítomná na závodních kombinézách, Alfa Romeo týmu dodává i oficiální vozy. Tito sportovci jsou spojeni s vozem Alfa Crosswagon Q4, který je připraven tým doprovázet na sjezdovce i mimo ni, a to díky svému systému pohonu všech čtyř kol Q4. Tímto modelem Alfa Romeo zaznamenala návrat na trh s vozy s pohonem všech kol – představuje převodovku permanentního pohonu všech kol Q4 se třemi diferenciály a rozdělením točivého momentu, který zvýhodňuje zadní nápravu. Aby podtrhla pouto mezi Alfou Romeo Crosswagon Q4 a Lyžařským závodním týmem, vytvořila Alfa reklamní kampaň „Impronta sportiva“ („Sportovní stopa“). Ta zdůrazňuje symbiózu Alfy Romeo a světa lyžování tím, že oslavuje výkon motorů a sportovců, bezvadné seřízení vozu při vjezdech do zatáčky jako sportovce, který přizpůsobuje svou rovnováhu na lyžích, technologii absolutní kontroly a techniky dokonalé rovnováhy.
Kromě toho všeho Alfa nabízí 96 vstupenek k účasti na lyžařských závodech v horách Piedmontu. Soutěž trvala do 30. ledna 2006 a bylo při ní vylosováno 48 výherců, z nichž každý dostal po dvou vstupenkách. Do konce března bude také možné vyhrát jeden den s Giorgiem Roccou, což je vskutku jedinečná příležitost poznat kapitána italského týmu a zalyžovat si s ním. Chcete-li se zúčastnit, navštivte stránky www.alfaromeo.it a klikněte na poutač soutěže, zaregistrujte se a čekejte na šťastný tah.

Užitkové vozy Fiat, oficiální sponzor italského národního hokejového týmu
Značka užitkových vozů Fiat sponzoruje sportovce italských mužských a ženských hokejových týmů. Jde o efektní sport, který si žádá energii, sílu a rychlost: stejné vlastnosti, které jsou přítomny v genech užitkových vozů Fiat. 
Když se v prosinci utkal italský národní tým v přátelském zápasu se silným týmem Kanaďanů, měl na dresech napsáno „New Fiat Doblò Cargo“ („Nový Fiat Doblò Cargo“). Zápasem byl slavnostně otevřen stadión „Pala Isozaki“, futuristická stavba, která se stane chrámem ledního hokeje na zimních olympijských hrách.
Nový Fiat Doblò Cargo byl nedávno zvolen „Mezinárodní dodávkou roku 2006“. To je titul, který na novém užitkovém voze Fiat oceňuje významné novinky: elegantní styl, nové motory (všechny Euro 4), vyšší užitečné zatížení, a u nové verze Maxi: 4 kubické metry, nosnost 850 kg a nakládací prostor v délce dvou metrů, v této kategorii rekordní. Dojem, který zanechávají dva turbodieselové motory, je skvělý: výkonný 1.9 Multijet 105k a revoluční 1.3 16v Multijet 75k. Druhý, perla techniky Fiatu Auto, přilákala značnou pozornost pro svůj mimořádný výkon, jehož dociluje při velmi nízké spotřebě: jen 5,4 litru paliva na 100 km jízdy.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků