Fiat a Mercedes se na spolupráci zřejmě nedohodnou

Dle všech dostupných informací to vypadá, že se zástupci koncernů Fiat a Daimler nedohodli na spolupráci při vývoji nových modelů a nových systémů. Rozhovory obou stran probíhaly zhruba poslední čtyři týdny a týkaly se všech možných oblastí. Obě firmy se snažily najít místa, kde by mohla nastoupit vzájemná spolupráce, ze které by vytěžily obě strany.

Mercedes hledá partnera pro vývoj a výrobu malých modelů jako jsou třídy A a B. Právě Fiat patří ke špičce v oboru malých vozů, takže zde viděl Mercedes dobrou cestu. Fiat naopak zvažoval použití platforem velkých modelů pro své vlastní, případně instalaci některých pokročilých systémů.

Situace ale nabrala nečekaný směr a Mercedes bude chtít rozhovory ukončit jako bezvýsledné. Německá automobilka totiž vyhodnotila, že jakákoli spolupráce by byla příliš malá na to, aby se reálně vyplatila. A navíc dle všech analýz vyrábí Fiat své modely dráž než Mercedes, takže nákup platformy, případně podvozku by pro Mercedes nebyl tak výhodný. Uvidíme, jak jednání nakonec dopadnou.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků