Fiat a Mercedes se na spolupráci zřejmě nedohodnou

Dle všech dostupných informací to vypadá, že se zástupci koncernů Fiat a Daimler nedohodli na spolupráci při vývoji nových modelů a nových systémů. Rozhovory obou stran probíhaly zhruba poslední čtyři týdny a týkaly se všech možných oblastí. Obě firmy se snažily najít místa, kde by mohla nastoupit vzájemná spolupráce, ze které by vytěžily obě strany.

Mercedes hledá partnera pro vývoj a výrobu malých modelů jako jsou třídy A a B. Právě Fiat patří ke špičce v oboru malých vozů, takže zde viděl Mercedes dobrou cestu. Fiat naopak zvažoval použití platforem velkých modelů pro své vlastní, případně instalaci některých pokročilých systémů.

Situace ale nabrala nečekaný směr a Mercedes bude chtít rozhovory ukončit jako bezvýsledné. Německá automobilka totiž vyhodnotila, že jakákoli spolupráce by byla příliš malá na to, aby se reálně vyplatila. A navíc dle všech analýz vyrábí Fiat své modely dráž než Mercedes, takže nákup platformy, případně podvozku by pro Mercedes nebyl tak výhodný. Uvidíme, jak jednání nakonec dopadnou.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků