Fiat a Mercedes se na spolupráci zřejmě nedohodnou

Dle všech dostupných informací to vypadá, že se zástupci koncernů Fiat a Daimler nedohodli na spolupráci při vývoji nových modelů a nových systémů. Rozhovory obou stran probíhaly zhruba poslední čtyři týdny a týkaly se všech možných oblastí. Obě firmy se snažily najít místa, kde by mohla nastoupit vzájemná spolupráce, ze které by vytěžily obě strany.

Mercedes hledá partnera pro vývoj a výrobu malých modelů jako jsou třídy A a B. Právě Fiat patří ke špičce v oboru malých vozů, takže zde viděl Mercedes dobrou cestu. Fiat naopak zvažoval použití platforem velkých modelů pro své vlastní, případně instalaci některých pokročilých systémů.

Situace ale nabrala nečekaný směr a Mercedes bude chtít rozhovory ukončit jako bezvýsledné. Německá automobilka totiž vyhodnotila, že jakákoli spolupráce by byla příliš malá na to, aby se reálně vyplatila. A navíc dle všech analýz vyrábí Fiat své modely dráž než Mercedes, takže nákup platformy, případně podvozku by pro Mercedes nebyl tak výhodný. Uvidíme, jak jednání nakonec dopadnou.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků