Fiat 500 zřejmě bude také jako SUV

Teprve minulý týden představila italská automobilka Fiat zcela nové retro v podobě modelu Fiat 500 a již na veřejnost prosakují další zajímavé informace týkající se budoucnosti tohoto modelu. Ty se týkají nových variant malého Itala, který má o dobrou budoucnost zjevně postaráno.

Tip: Představení Fiatu 500 naleznete zde.

Již dříve bylo potvrzeno, že malý Fiat 500 přijde také jako kabrio a také se shrnovací střechou ve stylu targa, ostrou verzi Abarth není třeba ani připomínat.

Zcela nová je ovšem informace, že malý Fiat 500 by se měl objevit i ve verzi SUV. Tedy se zvýšeným podvozkem a hlavně náhonem na všechna čtyři kola.

Že to zní šíleně? To určitě ano, ale na druhou stranu Fiat umí udělat opravdu malou čtyřkolku. Jenže jaké by mělo takové auto využití? To můžeme jenom hádat, ale je pravdou, že jakýkoli úlet, pokud se dobře podá a vysvětlí, získá zákazníky.

Každopádně o SUV, které bude odvozeno z podvozku Fiatu 500 a které by si mělo zachovat i tvary, bude definitivně rozhodnuto do šesti měsíců, ale z minulosti Fiatu víme, že se nebrání téměř žádné výzvě.

Možná se tak jednou dočkáme, že si na korbu svého velkého pick-upu naložíte mikro SUV a vyrazíte na dovolenou.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků