Fiat 500 zřejmě bude také jako SUV

Teprve minulý týden představila italská automobilka Fiat zcela nové retro v podobě modelu Fiat 500 a již na veřejnost prosakují další zajímavé informace týkající se budoucnosti tohoto modelu. Ty se týkají nových variant malého Itala, který má o dobrou budoucnost zjevně postaráno.

Tip: Představení Fiatu 500 naleznete zde.

Již dříve bylo potvrzeno, že malý Fiat 500 přijde také jako kabrio a také se shrnovací střechou ve stylu targa, ostrou verzi Abarth není třeba ani připomínat.

Zcela nová je ovšem informace, že malý Fiat 500 by se měl objevit i ve verzi SUV. Tedy se zvýšeným podvozkem a hlavně náhonem na všechna čtyři kola.

Že to zní šíleně? To určitě ano, ale na druhou stranu Fiat umí udělat opravdu malou čtyřkolku. Jenže jaké by mělo takové auto využití? To můžeme jenom hádat, ale je pravdou, že jakýkoli úlet, pokud se dobře podá a vysvětlí, získá zákazníky.

Každopádně o SUV, které bude odvozeno z podvozku Fiatu 500 a které by si mělo zachovat i tvary, bude definitivně rozhodnuto do šesti měsíců, ale z minulosti Fiatu víme, že se nebrání téměř žádné výzvě.

Možná se tak jednou dočkáme, že si na korbu svého velkého pick-upu naložíte mikro SUV a vyrazíte na dovolenou.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků