Fiat 500 O.CT Tuning: laděný prcek z Rakouska

Rakouská tuningová společnost O.CT Tuning si připravila nový paket optických a technických modifikací pro novou pětistovku.

Malý Fiat 500 se stal od svého uvedení na trh hojně upravovaným vozem, kromě originálních sportovních prvků Abarth jsme na něm měli možnost vidět i mnoho více či méně povedených počinů tuningových firem. O ten nejnovější se postarala společnost O.CT Tuning z nedalekého Rakouska, přičemž hlavním záměrem bylo pozvednout výkon na opravdu zajímavé hodnoty.

Představitelé společnosti pro tentokrát úpravy zevnějšku vynechali, nečekejte tedy nějaký masivní nárazník se skvělými aerodynamickými vlastnostmi. Přibylo jen několik polepů a pro vytváření lepšího dojmu byly osazeny 16" černá litá kola. Celý smysl tohoto projektu totiž spočívá právě v tom, co se nachází pod kapotou.
 
Úpravám bohatě posloužil 1,3 litrový agregát Multijet, kterého celkový výkon vzrostl mj. díky novému sacímu potrubí, kalibraci jednotky ECU a přidáním výkonného výfukového systému. Agregát se nyní posílil celkem o 15 koní, což znamená, že celkový výkon činí 90 koní (66 kW), stydět se nemusí ani za maximální točivý moment 180 Nm. Malé „pěti-kilo“ nyní zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,9 sekundy, co je přesně o tři vteřiny méně než u sériové verze.
 

Svoje nejnovější dílo předvede společnost již příští měsíc na autosalonu v Leipzigu a s prodeji prvních kusů se má začít někdy v červnu.

Tip: Přečtěte si náš test Fiatu 500 1,3 Multijet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat 500 O.CT Tuning
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků