Fiat 500 kombi: Mini Clubman bude mít konkurenta

Italská automobilka Fiat, která svým modelem 500 pobláznila téměř celý motoristický svět, se nyní chystá na další odvážný počin. Malé „pětikilo“ ve verzi, zatím nesoucí název kombi, dostane více vnitřního prostoru pro zavazadla a posádku. Ačkoli se za názvem označení kombi možná definitivně usídlí, umíme si představit i mnohem praktičtější a cenově dostupnější auta v této kategorii. Svůj prostor si proto najde vedle modelu Mini Clubman, který také jen „imituje“ skutečné kombi.

Prodloužený Fiat 500 se od klasické verze odlišuje vyvýšenou střechou, rozšířeným profilem a především prodlouženým „zadkem“. Vůz bude postaven na podvozku převzatého z hatchbacku, takže prodloužení není nijak drastické, ovšem větší vnitřní prostor vždy potěší. Co se týče nabídky motorů, ta začíná nejmenším agregátem 1,2 l s výkonem 69 koní. Nechybí ani 1,4 litrový vznětový agregát s výkonem 100 koní a 1,3 litrový motor Multijet.
 
Automobilka byla na bližší informace ohledně rozměrů, cen a výbav zatím skoupá, na trh má vůz přijít začátkem roku 2010, přičemž příští rok se má představit na ženevském autosalonu. Tam se podle některých spekulací má Fiat 500 objevit i ve verzi kabriolet.  
 
Klepněte pro větší obrázek 
Předběžná podoba prodlouženého Fiatu 500

Zdroj: TS Autoserver

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků