Fiat 500 Aria: malý a zelený

Automobilka Fiat myslí také ekologicky, a tak si připravila další zelený koncept s nízkými emisemi. Tentokrát v podobě modelu 500.
Fiat 500 Aria: malý a zelený

Na autosalonu ve Frankfurtu Fiat představil studii Panda Aria s malým a úsporným motorem, který byl navíc upraven tak, že dokázal spalovat benzín, metan a dokonce i vodík.

Tip: Představení Fiatu Panda Aria naleznete zde.

Nyní ovšem přichází na řadu nový Fiat 500, který sice nemá pod kapotou takto dokonalý motor, ale díky úpravám vykazuje velmi nízké emise.

Fiat 500 Aria dostal pod kapotu upravený naftový motor 1,3 JTD, který vybaven filtrem pevných částic plní emisní normu Euro 5. O přenos výkonu se pak stará robotizovaný manuál Dualogic, který doplnila funkce Stop and Start. Motor a systém Stop and Start doplňují pneumatiky Pirelli s velmi nízkým valivým odporem a také mírná redukce váhy a také spotřebiče s nízkou spotřebou elektrické energie. Díky tomu klesla spotřeba ve městě o dalších 10 procent, což ve výsledku znamená emise 98 g CO2 na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat 500 Aria
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků