Fiat 500 Aria: malý a zelený

Automobilka Fiat myslí také ekologicky, a tak si připravila další zelený koncept s nízkými emisemi. Tentokrát v podobě modelu 500.
Fiat 500 Aria: malý a zelený

Na autosalonu ve Frankfurtu Fiat představil studii Panda Aria s malým a úsporným motorem, který byl navíc upraven tak, že dokázal spalovat benzín, metan a dokonce i vodík.

Tip: Představení Fiatu Panda Aria naleznete zde.

Nyní ovšem přichází na řadu nový Fiat 500, který sice nemá pod kapotou takto dokonalý motor, ale díky úpravám vykazuje velmi nízké emise.

Fiat 500 Aria dostal pod kapotu upravený naftový motor 1,3 JTD, který vybaven filtrem pevných částic plní emisní normu Euro 5. O přenos výkonu se pak stará robotizovaný manuál Dualogic, který doplnila funkce Stop and Start. Motor a systém Stop and Start doplňují pneumatiky Pirelli s velmi nízkým valivým odporem a také mírná redukce váhy a také spotřebiče s nízkou spotřebou elektrické energie. Díky tomu klesla spotřeba ve městě o dalších 10 procent, což ve výsledku znamená emise 98 g CO2 na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fiat 500 Aria
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků