Fiat 500 Abarth a Ford Ka ST, malé a výkoné

Prodeje nového retro Fiatu 500 byly teprve zahájeny a již přichází informace o budoucí ostré verzi tohoto mini. Současně s těmito informacemi přichází i první konkrétnější specifikace nové generace Fordu Ka, což bude po technické stránce dvojče Fiatu 500.

Vozy, které se budou vyrábět v jedné továrně, dostanou ve své ostré verzi stejný agregát. Dle všeho to bude nový přeplňovaný čtyřválec 1,4 T-Jet Turbo. Pro Fiat bude určena verze o výkonu 110 kW (150 k). S ním by měl malý Fiat 500 zrychlit na stovku za pouhých 7 sekund a maximální rychlost by se měla přehoupnout přes 210 km/h.

Ford Ka ST by pak měl disponovat stejným motorem, ovšem o nižším výkonu 88 kW (120 k). Stovku by měl tento malý prcek zvládnout za 8,5 s a maximální rychlost by se měla pohybovat okolo 200 km/h.

Fiat 500 Abarth by měl být na trhu již v příštím roce a ostrá verze Fordu pak o rok později. Bližší informace nejsou prozatím známy. Každopádně to vypadá, že oba vozy přinesou do segmentu opravdu malých vozů nevšední výkon a dynamiku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků