FIA opět mění pravidla kvalifikace Formule 1

Mezinárodní automobilová federace FIA se rozhodla mírně upravit pravidla současné kvalifikace Formule 1. Kupodivu současnou změnu lze chápat pozitivně, jelikož má zvýšit bezpečnost vozů a navíc má zamezit blokování během kvalifikace.

Nová úprava ukládá povinnost, aby se vůz po projetí ostrého ujel to následující s časem lepším, než 120 procent času vozu na prvním místě. Jde tedy o to, aby vůz po ujetí ostrého kola nezpomalil na minimální rychlost a nebránil tak ostatním vozům v ostré jízdě svého kvalifikačního kola.

Nemá se tak opakovat situace z minulého týdne, kdy se museli někteří závodníci doslova proplétat mezi pomalu jedoucími monoposty, což nejen zvýšilo nebezpeční nehody, ale navíc to výrazně ovlivnilo výsledný čas některých jezdců.
 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků