FIA opět mění pravidla kvalifikace Formule 1

Mezinárodní automobilová federace FIA se rozhodla mírně upravit pravidla současné kvalifikace Formule 1. Kupodivu současnou změnu lze chápat pozitivně, jelikož má zvýšit bezpečnost vozů a navíc má zamezit blokování během kvalifikace.

Nová úprava ukládá povinnost, aby se vůz po projetí ostrého ujel to následující s časem lepším, než 120 procent času vozu na prvním místě. Jde tedy o to, aby vůz po ujetí ostrého kola nezpomalil na minimální rychlost a nebránil tak ostatním vozům v ostré jízdě svého kvalifikačního kola.

Nemá se tak opakovat situace z minulého týdne, kdy se museli někteří závodníci doslova proplétat mezi pomalu jedoucími monoposty, což nejen zvýšilo nebezpeční nehody, ale navíc to výrazně ovlivnilo výsledný čas některých jezdců.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků