FIA definitivně zakázala speciální tlumiče ve Formuli 1

Nezávislý soud Mezinárodní automobilové federace (FIA) ve středu definitivně zakázal používání speciálních tlumičů s volným závažím, se kterými loni přišel na okruhy Renault. FIA se v soudním procesu odvolávala proti rozhodnutí traťových maršálů, kteří tyto tlumiče naopak povolili.

Dle rozhodnutí je použití tlumičů, které speciálně tlumí vibrace pneumatik a zlepšují tak přilnavost pneumatik k asfaltu, v rozporu s pravidly FIA. Nepomohlo ani to, že Renault tyto tlumiče používá již téměř rok a nikomu do té doby nevadily.

Problém nastal teprve nedávno, kdy přes zákaz FIA povolili traťoví maršálové použití těchto tlumičů. FIA se proti tomuto ihned ohradila, ale Renault, aby předešel případné dodatečné diskvalifikaci již tyto tlumiče v minulých závodech nepoužil.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků