FIA definitivně zakázala speciální tlumiče ve Formuli 1

Nezávislý soud Mezinárodní automobilové federace (FIA) ve středu definitivně zakázal používání speciálních tlumičů s volným závažím, se kterými loni přišel na okruhy Renault. FIA se v soudním procesu odvolávala proti rozhodnutí traťových maršálů, kteří tyto tlumiče naopak povolili.

Dle rozhodnutí je použití tlumičů, které speciálně tlumí vibrace pneumatik a zlepšují tak přilnavost pneumatik k asfaltu, v rozporu s pravidly FIA. Nepomohlo ani to, že Renault tyto tlumiče používá již téměř rok a nikomu do té doby nevadily.

Problém nastal teprve nedávno, kdy přes zákaz FIA povolili traťoví maršálové použití těchto tlumičů. FIA se proti tomuto ihned ohradila, ale Renault, aby předešel případné dodatečné diskvalifikaci již tyto tlumiče v minulých závodech nepoužil.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků