Festival rychlosti v Goodwoodu začal! Živý přenos můžete sledovat zde

Tradiční sešlost všech nadšenců do motorismu v britském Goodwoodu je opět tady. Víme, co zajímavého se na místním panství chystá, a kde můžete dění z festivalu sledovat on-line.

Od čtvrtku 4. 7. do neděle 7. 7. se koná další ročník Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tradiční oslava motorismu na panství v Sussexu má být letos dle pořadatelů ještě větší, odvážnější a celkově lepší. Letošním tématem je přitom setkání těch nejslavnějších a nejznámějších strojů i jejich pilotů, kteří určitým způsobem posunuli či překonali zavedené hranice motorsportu.

Pořadatelé vypichují přehlídku nejrůznějších verzí Porsche 917, jelikož tento slavný závoďák letos slaví 50. výročí, poté skupinu závodních Aston Martinů z Le Mans z přelomu 50. a 60. let, nebo třeba obávaný McLaren M8D, v němž na okruhu v Goodwoodu v roce 1970 zahynul sám Bruce McLaren. Stoleté výročí pak bude v Goodwoodu slavit i Bentley s celou řadou těch nejznámějších vozů.

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Některé automobilky již oznámily, že letošní Festival rychlosti v Goodwoodu bude dějištěm premiér jejich nových modelů. Například Lexus ukáže produkční verzi nádherného LC s karoserií kabrioletu, zatímco Ford dříve lákal na speciální a možná ještě ostřejší variantu supersportu GT. Ukázat se má naživo i projekt elektrického Mustangu britské dílny Charge Cars.

Samozřejmě nebudou chybět měřené i přehlídkové jízdy na místní vrchařské trati, kde se předvedou jak nejnovější sportovní auta, tak slavné závoďáky či další ceněné kusy motoristické historie. Uvidíme, zda se letos podaří překonat 20 let starý rekord Nicka Heidfelda v McLarenu MP4/13 s časem 41,6 sekundy. Elektrický speciál VW ID. R byl loni s 43,8 vteřinami hodně blízko a letos jej má značka přivézt zpět.

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Pokud nejste přímo na místě, stejně jako v posledních letech nemusíte úplně truchlit. Bohatý živý přenos z festivalu bude po všechny dny streamován na YouTube kanálu Goodwood Road & Racing. O víkendovou zábavu je asi postaráno…

V galerii najdete fotky z minulého ročníku.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

dnes | Petr Schnagl | 4 příspěvky
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

včera | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 56 příspěvků