Festival rychlosti v Goodwoodu začal! Živý přenos můžete sledovat zde

Tradiční sešlost všech nadšenců do motorismu v britském Goodwoodu je opět tady. Víme, co zajímavého se na místním panství chystá, a kde můžete dění z festivalu sledovat on-line.

Od čtvrtku 4. 7. do neděle 7. 7. se koná další ročník Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tradiční oslava motorismu na panství v Sussexu má být letos dle pořadatelů ještě větší, odvážnější a celkově lepší. Letošním tématem je přitom setkání těch nejslavnějších a nejznámějších strojů i jejich pilotů, kteří určitým způsobem posunuli či překonali zavedené hranice motorsportu.

Pořadatelé vypichují přehlídku nejrůznějších verzí Porsche 917, jelikož tento slavný závoďák letos slaví 50. výročí, poté skupinu závodních Aston Martinů z Le Mans z přelomu 50. a 60. let, nebo třeba obávaný McLaren M8D, v němž na okruhu v Goodwoodu v roce 1970 zahynul sám Bruce McLaren. Stoleté výročí pak bude v Goodwoodu slavit i Bentley s celou řadou těch nejznámějších vozů.

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Některé automobilky již oznámily, že letošní Festival rychlosti v Goodwoodu bude dějištěm premiér jejich nových modelů. Například Lexus ukáže produkční verzi nádherného LC s karoserií kabrioletu, zatímco Ford dříve lákal na speciální a možná ještě ostřejší variantu supersportu GT. Ukázat se má naživo i projekt elektrického Mustangu britské dílny Charge Cars.

Samozřejmě nebudou chybět měřené i přehlídkové jízdy na místní vrchařské trati, kde se předvedou jak nejnovější sportovní auta, tak slavné závoďáky či další ceněné kusy motoristické historie. Uvidíme, zda se letos podaří překonat 20 let starý rekord Nicka Heidfelda v McLarenu MP4/13 s časem 41,6 sekundy. Elektrický speciál VW ID. R byl loni s 43,8 vteřinami hodně blízko a letos jej má značka přivézt zpět.

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Pokud nejste přímo na místě, stejně jako v posledních letech nemusíte úplně truchlit. Bohatý živý přenos z festivalu bude po všechny dny streamován na YouTube kanálu Goodwood Road & Racing. O víkendovou zábavu je asi postaráno…

V galerii najdete fotky z minulého ročníku.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků