Festival rychlosti v Goodwoodu začal! Živý přenos můžete sledovat zde

Tradiční sešlost všech nadšenců do motorismu v britském Goodwoodu je opět tady. Víme, co zajímavého se na místním panství chystá, a kde můžete dění z festivalu sledovat on-line.

Od čtvrtku 4. 7. do neděle 7. 7. se koná další ročník Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tradiční oslava motorismu na panství v Sussexu má být letos dle pořadatelů ještě větší, odvážnější a celkově lepší. Letošním tématem je přitom setkání těch nejslavnějších a nejznámějších strojů i jejich pilotů, kteří určitým způsobem posunuli či překonali zavedené hranice motorsportu.

Pořadatelé vypichují přehlídku nejrůznějších verzí Porsche 917, jelikož tento slavný závoďák letos slaví 50. výročí, poté skupinu závodních Aston Martinů z Le Mans z přelomu 50. a 60. let, nebo třeba obávaný McLaren M8D, v němž na okruhu v Goodwoodu v roce 1970 zahynul sám Bruce McLaren. Stoleté výročí pak bude v Goodwoodu slavit i Bentley s celou řadou těch nejznámějších vozů.

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Produkční Lexus LC kabriolet se prý ukáže v Goodwoodu. Od konceptu se příliš nezmění

Některé automobilky již oznámily, že letošní Festival rychlosti v Goodwoodu bude dějištěm premiér jejich nových modelů. Například Lexus ukáže produkční verzi nádherného LC s karoserií kabrioletu, zatímco Ford dříve lákal na speciální a možná ještě ostřejší variantu supersportu GT. Ukázat se má naživo i projekt elektrického Mustangu britské dílny Charge Cars.

Samozřejmě nebudou chybět měřené i přehlídkové jízdy na místní vrchařské trati, kde se předvedou jak nejnovější sportovní auta, tak slavné závoďáky či další ceněné kusy motoristické historie. Uvidíme, zda se letos podaří překonat 20 let starý rekord Nicka Heidfelda v McLarenu MP4/13 s časem 41,6 sekundy. Elektrický speciál VW ID. R byl loni s 43,8 vteřinami hodně blízko a letos jej má značka přivézt zpět.

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Pokud nejste přímo na místě, stejně jako v posledních letech nemusíte úplně truchlit. Bohatý živý přenos z festivalu bude po všechny dny streamován na YouTube kanálu Goodwood Road & Racing. O víkendovou zábavu je asi postaráno…

V galerii najdete fotky z minulého ročníku.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 58 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků