Ferrari začalo s přípravami nového Dina (spy photos)

Poslední dobou se to spekulacemi ohledně malého Ferrari jen hemží. Zhruba před měsícem a půl jsme vám nabídli článek přinášející mimo jiného také skicu možné podoby nového Dina. Špionážní fotografové měli ovšem hodně štěstí, protože se jim podařilo zachytit testovací vůz (mulu 599 GTB) s vnitřnostmi Dina a to znamená jediné - u Ferrari se začalo s jeho přípravami.

A jak můžeme vědět, že se jedná o Dino? Fotografové tvrdí, že podle zvuku šlo poznat, že se nejedná o známý zvuk dvanáctiválce a nešlo ani o zvuk podobný osmiválci z F430. Jemnější a ne tak ostrý charakter jednoznačně napovídal o něčem menším.

Původní Dino se vyrábělo celých osem let (1968-1976) a dostalo jméno po synovi Enza Ferrariho, který zemřel mladý ve věku 24 let. Původní model poháněl šestiválec, u nového se počítá s osmiválcem o výkonu 400 koní. První karosářskou verzí bude Coupé, později se očekává i otevřený Spider. Design vozu bude mít s velkou pravděpodobností na svědomí designové studio Pininfarina.

Cena vozu se bude dle předpokladů pohybovat kolem 100-110 tisíc Euro. Malým modelem by si mělo Ferrari získat novou cílovou skupinu zákazníků. Spekuluje si i ohledně místa, kde bude Dino vyráběno a největší šance má prozatím továrna Maserati v Modeně. Ta je úzce spjatá s celou historii značky a mimo jiné se tam narodil i sám Enzo Ferrari. Na cestách by se mělo Dino objevit v průběhu roku 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Nový model Dino v podobě muly (599 GTB)

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků