Ferrari začalo s přípravami nového Dina (spy photos)

Poslední dobou se to spekulacemi ohledně malého Ferrari jen hemží. Zhruba před měsícem a půl jsme vám nabídli článek přinášející mimo jiného také skicu možné podoby nového Dina. Špionážní fotografové měli ovšem hodně štěstí, protože se jim podařilo zachytit testovací vůz (mulu 599 GTB) s vnitřnostmi Dina a to znamená jediné - u Ferrari se začalo s jeho přípravami.

A jak můžeme vědět, že se jedná o Dino? Fotografové tvrdí, že podle zvuku šlo poznat, že se nejedná o známý zvuk dvanáctiválce a nešlo ani o zvuk podobný osmiválci z F430. Jemnější a ne tak ostrý charakter jednoznačně napovídal o něčem menším.

Původní Dino se vyrábělo celých osem let (1968-1976) a dostalo jméno po synovi Enza Ferrariho, který zemřel mladý ve věku 24 let. Původní model poháněl šestiválec, u nového se počítá s osmiválcem o výkonu 400 koní. První karosářskou verzí bude Coupé, později se očekává i otevřený Spider. Design vozu bude mít s velkou pravděpodobností na svědomí designové studio Pininfarina.

Cena vozu se bude dle předpokladů pohybovat kolem 100-110 tisíc Euro. Malým modelem by si mělo Ferrari získat novou cílovou skupinu zákazníků. Spekuluje si i ohledně místa, kde bude Dino vyráběno a největší šance má prozatím továrna Maserati v Modeně. Ta je úzce spjatá s celou historii značky a mimo jiné se tam narodil i sám Enzo Ferrari. Na cestách by se mělo Dino objevit v průběhu roku 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Nový model Dino v podobě muly (599 GTB)

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků